کودکی و نوجوانی

سیاه، سفید، خاکستری

صفحه 9 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

رد: سیاه، سفید، خاکستری

پست من طرف Emiliano في الخميس أكتوبر 19, 2017 6:28 am


ج) لیست خاکستری (برنامه های کودک نیمه کشف شده)


1. همین اول باید بگم که از تموم آیتم های لیست زیر؛ به جز، بخش "ه" عکس داریم؛ اما در موارد "الف" تا "د" عکسا یه مشکلی دارن. لیست "ه" هم رسماً جزیی از "لیست سیاه" محسوب می شه و "خاکستری" به معنای واقعی نیست.
2. بیشترین موارد "لیست خاکستری" شامل برنامه های خارجیه. علت اون هم یا صدا و سیمای کشورمونه که تیتراژها رو کامل نمی ده، اسامی رو تغییر می ده، اسم های من درآوردی می ذاره، اسم ها رو به کل تغییر می ده یا فارسی می کنه! یا مشکل از کشور سازنده ست؛ که، در زمینه ی اینترنت، ضعیف عمل کرده و رو سرمایه های گذشته ش وقت نذاشته.
3. "لیست خاکستری" وضعیتی میون "لیست سیاه" (مجهول ها) و "لیست سفید" (معلوم ها) داره. این لیست به سیاهه ای از اسامی کارتون هایی گفته می شه که حد اقل یکی از این پنج حالت رو دارن:

الف: لیست خاکستری به دنبال اسامی اریجینال برنامه های خارجی: شامل برنامه ها و کارتون هایی که ازشون عکس داریم، اسامی فارسی شونو هم داریم؛ اما، اسم اریجینالشونو هنوز نداریم؛ یعنی، دنبال اسامی اصلی اونا و درنتیجه یافتن عکس باکیفیت و بعضاً رنگی ازشونیم.

ب: لیست خاکستری به دنبال اسامی دقیق فارسی برنامه های خارجی (و نه ترجمه): شامل برنامه ها و کارتون هایی که که ازشون عکس و اسامی دقیق اریجینال داریم؛ اما، اسم دقیق فارسیشون رو نداریم. منظور ما ترجمه ی تحت اللفظی و بی مزه ی اون نام نیست؛ بلکه، نام فارسی ای که ما با اون ها بزرگ شدیم و اون برنامه رو به اون نام نشون داده ن.

ج: لیست خاکستری به دنبال عکس های کامل تر برنامه های داخلی: شامل برنامه های ایرونی ای؛ که، ازشون عکس داریم؛ اما، دنبال عکس های کامل تر و به روزرسونی اون هاییم.

د: لیست خاکستری به دنبال نام برنامه های داخلی: برنامه های داخلی ای که از اونا هم عکس داریم؛ اما، اسمشون رو نمی دونیم. خوشبختانه فعلاً موردی در این بخش موجود نیست.

ه: لیست خاکستری به دنبال عکس برنامه های داخلی (در اصل بخشی از "لیست سیاه"): شامل برنامه های ایرونی ای؛ که، به دنبال عکس از این برنامه هاییم و به عبارتی این بخش، جزیی از "لیست سیاه"ه؛ که، اگه هم عکسی از اون برنامه ها داریم، عکس واقعی نیست و نوشته و توضیحات اسکن شده ی مجلاته.4. پس به طور خلاصه، هدف اینه که اسامی اریجینال برنامه ها رو بدونیم، اسامی فارسی برنامه ها رو بدونیم، عکسایی رو هم که داریم، کامل تر کنیم و دنبال یه تعداد عکس باشیم.
5. تعدادی از کارتون های "لیست خاکستری ب" در "لیست خاکستری الف" هم قرار می گیرن.
6. همون طور که می بینید، این لیست از "لیست سیاه" خیلی کمتره. "لیست سیاه" سعی شده بر اساس شبکه و تاریخ تنظیم بشه؛ اما، در اینجا اسامی سعی شده بر اساس الفبایی تنظیم شن. توضیحات رو هم تلگرافی نوشته م؛ چون، پیش فرض رو دوستانی در نظر گرفته م که با این برنامه ها آشنان. با این حال، اگه لینکی کار نمی کنه و دوستی فکر می کنه می تونه کمکمون کنه، بگه تا عکس ها رو دوباره آپلود کنم.
7. به شما دوست عزیز تازه وارد: اگه قصد همکاری دارید، برای شروعِ کار پیشنهاد می شه از بخش "ب"ِ همین لیست، که آسون تره، شروع کنید. کافیه این اسامی لاتین رو تو یکی از دَه ها جویشگر (موتور جستجو) سرچ کنید و نظرتونو بگید. منتظر همکاری شما، دوست عزیز، هستیم.


الف: لیست خاکستری به دنبال اسامی اریجینال برنامه های خارجی:

18. "امید و آرزو (I)": "امید" اسم پسره (با صدای "رزیتا یاراحمدی") و "آرزو" اسم دختره (با صدای "آزیتا یاراحمدی") بود که سوار بر تختخواباشون به جاهای مختلف سفر می کردن. دوست این دو "نی نی" (با صدای "محمد عبادی") و بدمن داستان جونوری شبیه طوطی یا "فلو" در "قطره ی باران" (با صدای "تورج نصر") بود. اسم تعدادی از قسمت هاش: "امید و آرزو و دریای عجیب"، "امید و آرزو در شهر ساندویچی"، "امید و آرزو در شهر زمان"، "امید و آرزو در شهر خیس"، امید و آرزو در شهر چراغانی" و "امید و آرزو در شهر حباب ها". سبک کار بسیار ساده و رایانه ای دوبُعدی بود. پخش مجدد: تابستان 1386.
19. "بازی های ماجرایی": رئال و بیشتر مستند. بچه هایی که با درختا و چوبای جنگل، کلک و نیزه و ... درست می کردن و مسابقه می دادن. دهه ی 60، شبکه ی 1.
20. "بند انگشتی (II)": ورژن پسرکی که موهای آبی داشت و "رزیتا یاراحمدی" روش حرف می زد. پاییز و زمستان 1386، شبکه ی 1.
21. "پسرک نقاش": استاپ موشنی چینی از پسری خندون با کللاه کپی که با مداد شمعی نقاشی می کشید. دهه ی 60.
22. "جنگجوی نوجوان": کارتونی احتمالاً فرانسوی و با نقاشی هایی به سبک "سفر به آفریقا" و "شگفتی های اقیانوس". پسری بومی و سرخ پوست در کشوری افریقایی به همراه قبیله ی خودش و قبایل دیگه با حیوونایی مث پلنگ و جگوار زندگی خوب و خوشی داره؛ که، مثل همیشه آدم بدای امریکایی این آرامشو از اون و طبیعت می گیرن! یه یارو هم بود؛ که، درست شبیه "رضا کیانیان" تو فیلم "روبان قرمز" بود! دوبلورها: "علی همت مومیوند"، "شهروز ملک آرایی"، "بهرام زاهدی"، "افشین زینوری" و "اردشیر منظم". نقش اصلی رو "افشین زینوری" می گفت. بهار 1381، شبکه ی 1، پخش مجدد: پاییز 1391، شبکه ی پویا.
23. "جنگل اطلاعات علمی": میمون و ببری با صدای "تورج نصر" و خانم قورباغه ای سکسی با صدای "رزیتا یاراحمدی" بودن. دهه ی 70، شبکه ی 2.
24. "چوپان دروغگو" (؟): استاپ موشنی چینی از پسر تپلی که سر کچلی با چند شویت موی مشکی به روی اون داشت و از گرگی می ترسید. دهه ی 60.
25. چوپونی با خطوط مشکی کاملاً ساده و در زمینه ای سفید که خواب گوسفندا رو می دید، پشماشونو می چید، به تماشای بازی والیبال می رفت و .... دهه ی 60، شبکه ی 1.
26. "حیوون های کوچولو": رئال و آموزشی. از بچه گربه ای به نام "بانجی کوچولو" به روش پرده ی آبی فیلمبرداری شده بود و راوی از اون می خواست بیاد و بشینه و مستند حیوونایی مث گورخر و ... رو نگاه کنه و اونا رو به "بانجی کوچولو" و در اصل به بچه ها آموزش می داد. پاییز 1391، شبکه ی 2.
27. "خرگوشک و مخملی": انیمیشن استاپ موشنی از دو خرگوش آبی و نارنجی پسر و دختر و به احتمال زیاد ساخت کُره ی جنوبی. تابستان 1391، شبکه ی 2.
28. "درخشان": موجود کوچیک و زرد رنگی که سوار بر سفینه ی آبی رنگی بود؛ که، این سفینه ش به شکل ستاره بود. "درخشان" وقتی می خواست آرزوها رو برآورده کنه، شبیه بدنسازا می شد. احتمالاً ساخت فرانسه (؟). بهار 1386، شبکه ی 1.
29. "دوستان خوب": انیمیشنی سه بعدی، که بعد به صورت دوبعدی دراومده بود، از قورباغه، موشی سفید و دختر، سنجابی دختر و دو راسوی کوچولو؛ البته، انیمیشن سه بعدی بود؛ اما، به قول "بابک" عزیز، خروجی یا همون "رندر" رو به صورت Ink ‘n Paint دوبعدی گرفته بودن. پاییز 1391، شبکه ی 2.
30. "دونه ی برف": کارتونی کوتاه از دونه ی برفی که روی بینی آدم ها و اشیای مختلف می نشست. پاییز 1390، شبکه ی 2.
31. "رؤیای کودکانه": برنامه ای رئال یا مستند (؟) درباره ی گرگ ها. بهار 1376، شبکه ی 2.
32. "ژولی و مولی": انیمیشنی احتمالاً انگلیسی از مردی بی مزه با ماشین بی مزه تر از خودش. پلاک ماشین بودش XDF 75 و خودش هم شبیه به "برام کوچولو" بود. پاییز 1391، شبکه ی 2.
33. "سابو و زنبورها": فیلم سینمایی ژاپنی. پسری به نام "سابو" ("سابوئو") که با پسر دیگه ای دوست می شد. نام اصلی این فیلم こむぎいろの天使 ~雀と少年~ و محصول سال 1978 است و ما به دنبال نام لاتینی شده ی اون می گردیم؛ به نحوی که، وقتی این نام رو توی جویشگرها بزنیم، عکسای این فیلم بیاد. پخش مجدد: پاییز 1392، شبکه ی 2.
34. "سلام ملوس": میمونه. دهه ی 60، شبکه ی 1.
35. "سیاره ی ما": انیمیشنی فرانسوی از خواهر و برادری؛ که، شبا که مامانشون چراغ اتاقشون رو خاموش می کرد، اینا به جاهای مختلفی سرک می کشیدن و آخرش برمی گشتن به اتاق و تختخواباشون. اسم خواهره "هانا" بود. یه عنکبوت هم بود. جمعه های پاییز 1391، شبکه ی 2.
36. "شهر زیر آب": عروسکی. با صداهای "ناهید امیریان"، "مریم نوری درخشان"، "علیرضا باشکندی" و .... زمستان 1387، شبکه ی 2.
37. فیلی آبی رنگ و شبیه مثلثی که پایین تر توضیح داده م و ساخت همون کمپانی. کلیمیشن و با تایم کوتاه. پخش مجدد: تابستان 1387، شبکه ی 1.
38. "قارچ کوچولو": انیمیشن از قارچ پسری که مامان و بابا داشت و حرف هم می زدن. دوبلور قارچه احتمالاً "فریبا شاهین مقدم" (؟) بود. دهه ی 60، شبکه ی 1.
39. قاصدک": موزیکال و بی کلام. قاصدکی به نام "بُر" با بینی دراز و نوک تیز، بدنی شبیه به خارپشت، موهای آشفته، دست و پاهای دراز و مشکی؛ که، کفش های کتونی می پوشید و معمولاً بندهای کفشش باز می شد. خودشو به سَبُکی به باد می سپرد تا باد اونو به جاهای مختلف ببره. کارش هم فقط آزار و اذیت دیگران بود: می رفت تو لباس بچه ها، پشم های گوسفندا، سر به سر آهوها می ذاشت و .... موسیقی بسیار زیبایی هم داشت، که با گیتار نواخته می شد. دهه ی 70، شبکه ی 1.
40. "کریستو" (؟): مجموعه انیمیشنی خارجی که اولین قسمتش در مورد خرسی بود که فکر می کرد ماه آسمون، از نخوردن لاغر شده و عسلشو هر شب کنار پنجره می ذاشت و پرنده ها اونو می خوردن. زمستان 1387، شبکه ی 2.
41. "ماجرای خارپشت ها": انیمیشنی ساخت چک یا فنلاند (؟). پخش مجدد: بهار 1387، شبکه ی 1.
42. "مثلث" (؟): کلیمیشن موزیکال، کوتاه و بی کلامی از مثلثی آبی رنگ که پاپیون قرمزی به سر و چند بچه داشت و شبیه فیل آبی ای بود که بالا توضیح دادم. پخش مجدد: بهار 1387، شبکه ی 2.
43. "موش شهردار" (؟): موشی که کلاه شاپو به سر می ذاشت، با لیموزین مشکی می یومد، سیگار برگ می کشید، سخنرانی می کرد و ازش ده ها عکس می گرفتن. بعد خرگوشی اومد جاش و این بیچاره شد. یه قسمتش این سیگار برگ می کشید و گربه ای دودهای سیگار این رو خورد و دایی شد! دهه ی 60، شبکه ی 1.
44. "نان بریان" (؟): کارتونی احتمالاً روسی از آشپز چاقی که نون می پخت و پادشاه دستور داد اونو دستگیر کنن. اون هم فرار کرد و رفت تو جنگلی، بالای درخت و نون هایی رو که پخته بود، با خودش آورده بود و می خورد و سربازا و نگهبانا چون دوستش داشتن (بیشتر نوناشو تا خودشو!)، خودشونو به ندیدن زدن و اون نجات یافت. پخش مجدد: تابستان 1387.ب: لیست خاکستری به دنبال اسامی دقیق فارسی برنامه های خارجی (و نه ترجمه):


45. A Polar Pickle
46. Bablandia
47. Ban Ye Ji Jiao
48. Chlopiec Z Plakatu
49. Da Qi Ceng Xiao Shi
50. Keepvogel
51. La Zorrita Kon Y El Tejoncito Pon
52. Les Aventures De Franck Et Foo-Yang
53. Meitounao Bugaoxing
54. Mirr Murr
55. Opicak
(سگی شبیه "بالانل، سگ کوچولو" به همراه موش، گربه، بز و خوکی کوچولو. گوش های گربه تیز و خودش لاغر و نارنجی رنگ با خط های مشکی بود. گوش های خوکه هم قلبی شکل بودن و کلاه به سر و شلوار بندیلکی به پا داشت و تاحدودی شبیه آدما بود. به جز موشه که کوچیک تر بود، بقیه تقریباً هم اندازه بودن. یکی از قسمتاش Opicak نام داشت که گوریل شعبده بازی می خواست سرشون گول بماله! پخش مجدد: بهار 1387، شبکه ی 1.)
56. Otroki Vo Vselennoj
57. Puzzle Inc
58. Rikki Tikki Tavi
59. Staflik A Spagetka
60. The Beary's Family
61. The Funny Company
ج: لیست خاکستری به دنبال عکس های کامل تر برنامه های داخلی:

62. "بچه ها مواظب باشید": بخصوص تیکه ی انیمیشنیش که دختری تنها توی خونه عروسکشو روی پاهاش گذاشته بود و با صدای ظریف "مریم شیرزاد" می گفت: "لالالالالا، پیس پیس پیس پیس پیس" و قابلمه ی آبگوشتی روی اجاق قل قل می جوشید. یا یه تیکه ش شعله ی آتیشی بود که با صدای زیر و گرفته ای، این ور و اون ور می پرید و دائم می خوند: "آتیش آتیشم/ اینجا رو آتیش می زنم/ اونجا رو آتیش می زنم/ همه جا رو آتیش می زنم." دهه ی 60، شبکه ی 1.
63. "مرغ ماهی خوار": "ابر قدقد" پلیکانی بود که گردنش شبیه به علامت سؤال بود و ماهی ها رو با زرنگی می خورد؛ اما، خرچنگ پیری انتقام ماهی ها رو ازش گرفت و با چنگالاش اونو خفه می کرد. اگه اشتباه نکنم روی "خرچنگ" زنده یاد "مهدی آژیر" حرف می زد. ماهی ها دائم می گفتن: "ابرقدقد اومده، ابرقدقد اومده." کارگردان: "جعفر تجارتچی". دهه ی 60، شبکه ی 1.


د: لیست خاکستری به دنبال نام برنامه های داخلی:

خوشبختانه در حال حاضر موردی موجود نیست.


ه: لیست خاکستری به دنبال عکس برنامه های داخلی (در اصل بخشی از "لیست سیاه"):


64. "آفتاب، گندم، آب": انیمیشنی که به رویش گندم در خاک می پرداخت. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
65. "آیا این طور بهتر نیست": نویسنده: "عباس عطریان" و "شیخ مهدی"، تهیه کننده و کارگردان: "امیر سماواتی". برنامه ای در مورد مسائل و مشکلات نوجوانان شامل دو بخش نمایش های استودیویی و گفتگوهای کارشناسان. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
66. "از همه رنگ": مسابقه ای ورزشی؛ که، میدونش شبیه به رینگ بوکس بود. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
67. "بابابزرگ و ترب": تک قسمتی. "بابابزرگ" توی باغچه ی حیاطشون تُرُبی می کاشت و اون ترب به قدری بزرگ می شد که از تو خاک بیرون نمی یومد و این بزرگترین تربی بود که تو عمرش می دید. موقع درآوردن ترب از توی خاک، "بابابزرگ" و کلیه ی اهل منزل بهش طنابی می بستن به اون و همه با هم، در حالی که زور می زدن ترب گنده رو از خاک بیرون بیارن، با شعر می خوندن: "بیا بیا بیرون بیا/ از زیر خاک بیرون بیا/ با این تکون با اون تکون/ بیرون بیا بیرون بیا." کارگردان هنری: "بهروز غریب پور"، کارگردان تلویزیونی: "بیژن صمصامی"، تهیه کننده: "فریماه فرهی". عروسک گرداناش هم "حسن دادشکر"، "محمود جعفری" و ... بودن. از ساخته های "کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان" هم بود. دهه ی 60 و همزمان با "خانواده ی دکتر ارنست"، شبکه ی یک. (سؤال من، "شروین" و "هایدی".)
68. "باغ": کارگردان: "احمد طالبی نژاد"، نویسنده: "داوود حسینی"، فیلمبردار: زنده یاد "عظیم جوانروح"، تدوین: "بهرام دهقانی"، بازیگران: "مژگان بهادری"، "مریم حسینی یزدی" و "علی داوری". داستانی کوتاهی از دختر و پسری با نام های "عالیه" و "داوود"؛ که، می خواستن به صحرا برن. اونا سر راه با دختری به نام "مریم" برخورد می کنن و "مریم" اونا رو به باغی دعوت می کنه. بچه ها شنیده ن که پیرزنی به نام "گُل بی بی" تو باغ زندگی می کنه و بچه ها رو می ترسونه. پیرزن مادربزرگ "مریم" بود. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
69. "بچه ها ورزش": مسابقه ای ورزشی؛ که، تو محله ها برگزار می شد. کارگردان: "امیر سماواتی". تهیه کننده: "منصور امامی". دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
70. "پونه و پوپک": عروسکی و رئالی از دختربچه ای که مامانش واسه ش عروسکی می خره. این عروسک سال ها تو ویترین مغازه ای مونده بود تا این که بالأخره دست این دختربچه می رسه. دختر با عروسک ارتباط خوبی برقرار می کنه و خیلی دوست می شه. دهه ی 70، شبکه ی اول. (سؤال "هایدی".)
71. "جمعه با شما": گروه هنری ای با کمک چند نفر از علاقمندان کارهای هنری و تلویزیونی قصد داشتن برنامه ای برای بچه ها بسازن با نام "ش ش م" (مخفف "شبکه ی شما و ما"). دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
72. "خانه ی پدری": کارگردان: "عسکرپور"، نویسنده: "محلوجیان"، فیلمبردار: "عباس باقریان"، بازیگران: زنده یاد "محرم بسیم" ("محرم علی بسیم")، زنده یاد "مهری ودادیان" و "تارا باقریان". فیلمی کوتاه و 50 دقیقه ای از پدربزرگ و مادربزرگی مهربون؛ که، دلبستگی شدیدی به نوه هاشون دارن. نوه ها به همراه پدر و مادرشون به آپارتمانی نوساز نقل مکان می کنن و پیرزن و پیرمرد با خاطره های اون ها زندگی می کنن. زمانی که این دو دارن آخرین لحظه های زندگی شونو می گذرونن، نوه ها و پدر و مادر دوباره به خونه ی سنتی پدری و نزد این دو برمی گردن. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
73. "ده سؤال، ده جایزه": مسابقه ای به نویسندگی و کارگردانی "امیر سماواتی". دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
74. "کودک و سوانح": هشدارهایی درباره ی پرخوری میوه و شیرینی و آجیل بچه ها در ایام عید. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
75. "گرایش": تک قسمتی. پسری لاغر، سفید پوست، مو قرمز، کک مکی، دوازده، سیزده ساله، درونگرا و شبیه آلمانی ها؛ که، به الکترونیک علاقه ی زیادی داشت و دائم با کیت های الکترونیکی و تلفن و آیفون خونه شون ورمی رفت. موقع ور رفتن با این ها عینک "گوزن ها" هم می زد به چشاش. پدرش زنده یاد "هادی اسلامی" بود و مادرش "پوراندخت مهیمن". پدر، بر خلاف پسر، که به الکترونیک و کارای فنی علاقه داشت، با این موضوع مخالف بود و می گفت این کارا باعث می شه اون از درس و مدرسه عقب بمونه. سکانس آخر، پدر و مادر با پیکان از مهمونی اومدن و صدای ممتد بیپ بیپ می شنیدن و در نهایت دیدن صدا از سمت کمد می یاد و وختی اونو باز می کردن، می دیدن توی کمد پسره کیت الکترونیکی (دزدگیر؟) درست کرده. کارگردان: "احمد رضا گرشاسبی". نویسنده: "مرتضی خسرونژاد". فیلمبردار: "بهروز علی آبادیان". بازیگران: زنده یاد "هادی اسلامی"، "پوراندخت مهیمن"، "فرشاد بوذری" و "صحی کریمی". سال 1365، شکه ی یک سابق. (سؤال من و "هایدی".)
76. "گل اومد": نویسنده: "محمد کاظم اخوان"، کارگردان: زنده یاد "کامبیز صمیمی مفخم"، تهیه کننده: "مجید قناد"، بازیگران: زنده یاد "کامبیز صمیمی مفخم"، "مجید قناد"، "حسن دادشکر"، "حمید عبدالملکی". تو این برنامه به نامه هایی که بچه ها به برنامه و گروه کودک و نوجوان فرستاده بودن، جوابای طنز و شوخی داده می شد. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
77. "ماجراهای همسایه های روبرو": نویسنده: "محمد رضا عابدی"، کارگردان: "جعفر پناهی"، تهیه کننده: "امیر سماواتی". خونواده ای به مسافرت می رن و "علی"، پسر همسایه شون، بر خلاف مخالفتای باباش، قبول می کنه در نبود اونا به خونه شون سر بزنه، شبا تو خونه ی همسایه بخوابه و مراقبش باشه. "علی" به غلط کردن می افته و شبا به توهم می افته و همه ش فک می کنه دزد اومده. یه شب هم تلویزیون خونه ی همسایه خراب می شه و خرجش می ره تو پاچه ی این. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
78. "مجله ی نوجوان": تهیه کننده: "فریماه فرهی". مجله ای تصویری شامل بخش های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ادبی برای نوجوانان. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)
79. "مکینه": دانش آموزی مدرسه ای دوس نداشت موهای سرشو بزنه. معاون (ناظم) مدرسه هم اونو تهدید می کنه که اگه این کارو نکنه، از مدرسه اخراجش می کنه. بعد مشخص می شه که اون بچه از ماشین های اصلاح؛ که، اسمشونو "مکینه" گذاشته، می ترسیده و طبق معمول اون به آرایشگاه می ره و همه چی به خوبی تموم می شه. نویسنده و کارگردان: "حسن سلیمی فر"، فیلمبردار: "مجتبی رحیمی"، تدوین: "فلورا پیرمانی"، بازیگران: "بهرنگ سلیمی فر"، "ارژنگ سلیمی فر" و "داراب آغاسی زاده". دهه ی 70، شبکه ی اول سابق. (سؤال "هایدی".)
80. "یک، دو، سه، زنگ مدرسه": برنامه ای به نویسندگی و کارگردانی "محسن تقوی" و تهیه کنندگی "قاسم حسین پور". بازیگران: "حسین محب اهری" و "فرحناز منافی ظاهر". در این برنامه؛ که، محور بیشتر بخش های اون گفتگو و نمایش بود، به مشکلات دانش آموزان پرداخته می شد. دهه ی 70، شبکه ی دوم. (سؤال "هایدی".)

Emiliano

تعداد پستها : 1620
Join date : 2009-09-12

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: سیاه، سفید، خاکستری

پست من طرف Emiliano في الخميس أكتوبر 19, 2017 6:31 amد) تیک، تیم یابنده ی کارتون ها

1. "تیک" ("تیم یابنده ی کارتون ها") از اواخر سال 1382 و به مرور زمان، توی دنیای مجازی اینترنت، بدون هیچ رابطه ی رسمی و منافع مالی و به شکلی کاملاً دوستانه شکل گرفت. تیک گاهی بسیار فعال بوده و گاهی کم کارتر. هر ساله اعضای فعال و تازه واردی وارد گروه می شن؛ اعضایی که، شاید روزی هرگز فکر نمی کردند دوستانی در سراسر دنیا وجود داشته باشن؛ که، مثل اونا فکر کنن، مثل اونا خاطره داشته باشن و عاشق کارتون های کودکی باشن. عمده ی فعالیت و عشق بچه های "تیک" روی کارهای دهه های 60 و 70ه.
2. شما، دوست تازه واردی، که برای اولین بار به این صفحه اومدید، ضمن عرض خوشامد، می تونید با عضویت تو این انجمن و شرکت تو بحث ها با ما همکاری کنید. شما می تونید تو یافتن آیتم های دو لیست "سیاه" و "خاکستری" همکاری کنید. آشنایی با شما باعث افتخار ماست. همون طور که می بینید، ما هرگز برای دیدن لینک ها یا دانلود فایل ها، مثل بعضی از انجمن هایی، که کمبود محبت دارن، شما رو مجبور به ثبت نام اجباری نکردیم؛ کاری که، خیلی از انجمن ها انجام می دن و فقط به دنبال ویزیتور و بالا بردن رقم و عددهایی هستن. اعدادی که برای ما ذره ای ارزش نداره. کلاس "تیک" بالاتر از این حرفاست. اونچه برای ما مهمه، دوستی و خاطره بازیه و بس. در عوض، با دوستانی نهایت همکاری رو داریم که سعی می کنن منفعل و مصرف کننده نباشن و توقع نداشته باشن با نوشتن یکی، دو پُست امری و سفارشی، به خواسته هاشون عمل می شه. کوتاه سخن این که دوستان باید "اول برادری شونو ثابت کنن"، بعد اُرد بدن تا در خدمتشون باشیم. برای یک بار هم که شده، لذت همکاری، نوشتن و تولیدکننده بودن تو تاپیک ها و به اشتراک گذاشتن داشته هاتون رو امتحان کنید! این همه دانلود کردید چی شد؟ یه بار هم آپلود کنید! بعد می بینید لذتش چند برابر دانلوده؛ تازه، هیچ فکر کردید اگه همه به فکر دانلود بودن، هیچ چیزی برای دانلود وجود نداشت؟
3. منظور از "کشف" اسامی، پیدا کردن نام های برنامه های خارجی ای بوده که در ایران تا قبل از اون ناشناخته بوده ن و نام و در بسیاری از موارد حتا تیتراژهای ابتدایی و پایانی اون برنامه ها از تلویزیون داده نشده و حذف شده، یا به زبون هایی بوده ن که کمتر کسی با اون زبونا آشنایی داره؛ برای مثال، "رابرت"، "زبل خان"، "لوله پاک کن"، "میومیو عوض می شه" و از این دست؛ بنابراین، تو این لیست برنامه هایی مثل "پلنگ صورتی" و "تام و جری"؛ که، اسامی اریجینالشو بچه ی سه ساله هم می دونه، جایی ندارن!
4. در بیشتر موارد زیر، یابنده ی نام و عکس یک شخص بوده؛ اما، اگه اسم رو یه نفر پیدا کنه و عکس رو یه نفر دیگه، یابنده ی نام به عنوان نفر اول ذکر شده.
5. به علت طولانی شدن لیست و همچنین فاصله ی چندساله از ایجاد گروه و تنظیم این فهرست، از آوردن نام این دوستان در این زمینه ها معذوریم و تنها می تونیم ازشون تشکر کنیم: 1. دوستانی که در "لیست سیاه" سؤالاتی طرح کرده ن؛ که، حالا پیدا و "سفید" شده ن. 2. دوستانی که نام های فارسی دقیق رو ذکر کرده ن. 3. دوستانی که از برنامه های ایرونی عکس پیدا کرده ن. (که در این زمینه بسیاری از دوستان واقعاً سنگ تموم گذاشته ن.) 4. دوستانی که تو کامل و به روز شدن عکس ها کمک کرده ن. 5. دوستانی که فایل های صوتی و تصویری آپلود کرده ن؛ که انصافاً، در این زمینه هم خیلی ها از جون و دل مایه گذاشته ن. ما به همه ی این دوستان احترام می ذاریم و اگه می بینید اسامی دوستانی در پایین اومده، فقط و فقط جنبه ی یادبود و قدردانی داره؛ وگرنه، بوده ن دوستانی که در زمینه های بالا کمکشون بزرگتر و زیباتر بوده.
6. از جمله دوستانی که در زمینه های بالا با "تیک" همکاری داشته یا دارن و به یاد بنده می یان، این عزیزان به ترتیب الفبان: خانم ها "پروین ع." (با شناسه ی Flora)، "سَم" (با شناسه ی S@m)، "فروغ" (با شناسه ی Forough)، "مریم" (با شناسه ی Imaryam)، "نگین شوکتیان" (با شناسه ی Negin 2) و همچنین آقایون "آپادانا" (با شناسه ی Apadana)، "آرش" (با شناسه ی Arash)، "امین الشریعه" (با شناسه ی Aminosharieh)، "پتسی" (با شناسه ی Petsi)، "شروین ر." (با شناسه ی Shervin)، "عسگر رضایی"، "علیرضا" (با شناسه ی Pedreze)، "محمد" (با شناسه ی Mohammad) و ....
7. اینجانب، "امیلیانو" ("اِمیل"/ "امیر") لیست و اسامی بچه های تیک رو از اواخر سال 1385، به تدریج و از روی حافظه ی نه چندان خوبم تنظیم کرده م. قطعاً به علت اختلاف 3 ساله ی تهیه ی این لیست با تاریخ تشکیل گروه، مسؤولیت هر نوع اشتباهی تنها به عهده ی بنده ست و ممکنه تو نوشتن و تنظیم اسامی ایراداتی هم باشه؛ به همین دلیل، از تموم دوستان خواهش می کنم اگه جایی کم و کسری، اشتباه یا جابجایی می بینن، حتماً یادآوری کنن تا در اسرع وقت تصحیح بشه. همین طور، دوستانی که مایلن رزومه شون کامل تر یا محدودتر بشه، لطفاً تو بحث ها یا با پی ام به من خبر بدن.
8. عکس ها، فایل های صوتی، فایل های ویدئویی و نام های کشف شده ی "تیک" ("تیم یابنده ی کارتون ها") بارها و بارها بدون ذکر منبع به سرقت رفته ن. یکی از تابلوترین دزدی هایی، که تا ابد از یاد هیچ کی نمی ره و لکه ی ننگی برای مؤسسه ی "همشهری" به حساب می یاد، سرقت بی شرمانه ی "ویژه نامه ی شماره ی 97 همشهری جوان، 18 آذر 1385" بود که حدود 95 درصد عکس های مجله شون، دقیقاً عکس های کلاژشده ی بچه های تیک و بدون ذکر منبع بود. شما، دوست محترمی، که از عکس ها و لینک های ما استفاده می کنید، لطفاً منبع رو هم ذکر کنید. متشکریم.
1. 59
شناسه: 59
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1359
محل سکونت: اوکراین
سال ورود به تیک: 1389، انجمن "کودکی، نوجوانی"
مهارت ها و علایق: آشنایی با زبان های روسی و آلمانی، جمع آوری اطلاعات و حواشی، تدوین، دارا بودن آرشیو بی نظیری از کارتون ها و سریال های دهه ی 60.
وضعیت در حال حاضر: فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
1.1. کلید سحرآمیز (I)
1.2. نیکلاس کوچک.


2. آیدین
شناسه: Aidin
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1354
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: آشنایی با زبان ژاپنی، جمع آوری اطلاعات و حواشی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
2.1. Ban Ye Ji Jiao
2.2. بازی و ریاضی
2.3. بهترین داستان های دنیا (I)
2.4. داستان های می می
2.5. سرزمین بندگان
2.6. قصه ی کوچولوها
2.7. میو میو عوض می شه
2.8. نابغه ی کوچک.


3. ارین گرل
شناسه: Ariangirl
جنسیت: زن
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: وبگردی، فایل های صوتی و تصویری دهه ی 60.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
3.1. قصه های شیرین.


4. استاکر (م. م. ق.)
شناسه: Stalker
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1360
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1384، انجمن "مای ایمی"
مهارت ها و علایق: برنامه ها و سریال های رئال ژانر کودک، حافظه ی شنیداری، جمع آوری و آپلود فایل های صوتی و تصویری.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
4.1. بینی و سیسیل
4.2. جنگجوی دلاور
4.3. قلعه ی برفی
4.4. مودلارک.5. اسکرت
شناسه: Scrat
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: وبگردی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
5.1. لوندور بلوندور.


6. اسمم ("م. ع. م.")
شناسه: SMAM
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1358
محل سکونت: تبریز
سال ورود به تیک: 1384، انجمن "ایران دابینگ"
مهارت ها و علایق: دارا بودن آرشیو بی نظیری از کارتون ها و سریال های سال 1368 تا به امروز، آشنایی با سایت IMDB، یافتن فایل های صوتی و تصویری بی نظیر، دلبستگی به اسامی دقیق فارسی.
وضعیت در حال حاضر: فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
6.1. آدم کوچولوها
6.2. آلی و آلیچه
6.3. افسانه ی توشیشان
6.4. افسانه ی سه برادر (III)
6.5. امواج نامرئی
6.6. ایلیاد
6.7. بازرس فابر
6.8. بچه های کوه آتشفشان
6.9. برفی های ماجراجو
6.10. برندگان کوچک
6.11. بسته ی ناطق
6.12. پرده ی جادو
6.13. پسر فیلبان
6.14. پولوچون
6.15. تام بیک و بی بی
6.16. جان دایموند
6.17. جزیره ی اسرارآمیز
6.18. حیوانات بازیگوش
6.19. خانواده ی کرامب
6.20. خواب نیک
6.21. داستان های فوتبال
6.22. در تعقیب جو
6.23. دنیای مرموز اوگ
6.24. دهکده ی ویمپول
6.25. رولی
6.26. زباله ساز
6.27. زبل خان
6.28. زبل ها
6.29. زمزمه ی گلاکن
6.30. سفر به آفریقا
6.31. سفر به روستای کوچولوها
6.32. سفری به مرکز زمین
6.33. سفید برفی
6.34. سکه های طلایی
6.35. سگ خرگوشی
6.36. شرلوک هلمز
6.37. شهر فضایی
6.38. شهری در جنگل
6.39. عجیب و غریب ها
6.40. قصه های جنگل
6.41. قصه ی گل ها
6.42. کاپیتان سن بارب
6.43. کرم و قهوه ای
6.44. کشتی فضایی (I)
6.45. کو، دایناسوری از اعماق اقیانوس ها
6.46. گلچینی از ادبیات ژاپن
6.47. ماجراهای زبل خان
6.48. ماجراهای گاو ناقلا
6.49. مزرعه داران
6.50. موجود فضایی
6.51. موزی و مازی
6.52. می خواهم همه چیز را بدانم
6.53. مینو
6.54. نسخه ی سحرآمیز
6.55. نهنگ سفید
6.56. هاچیپو
6.57. همرهان
6.58. هوراس و تینا.


7. افشین ("افشین ن.")
شناسه: Indianajones
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1354
محل سکونت: شیراز
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: جمع آوری اطلاعات و حواشی، دلبستگی به اسامی دقیق، حافظه ی تصویری.
وضعیت در حال حاضر: فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
7.1. The Funny Company
7.2. ماجراهای تازه ی هاکلبری فین.


8. امید سیلور 7
شناسه: Omidsilver7
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1389، انجمن "کودکی، نوجوانی"
مهارت ها و علایق: کارتون های شرقی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
8.1. اسباب بازی ها
8.2. چو و روبات ها.


9. امیر 56
شناسه: Amir56
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1356
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1384، انجمن "ایران دابینگ"
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
مهارت ها و علایق: کارتون های ژاپنی، وبگردی.
9.1. La Zorrita Kon Y El Tejoncito Pon
9.2. افسانه های قومی ژاپن
9.3. بند انگشتی (I)
9.4. بهترین داستان های دنیا (II)
9.5. کوچولو و کارلسون
9.6. ملکه ی برفی (I).


10. امیلیانو ("امیر ا."، خودم!)
شناسه: Emiliano
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1356
محل سکونت: مشهد
سال ورود به تیک: 1383، انجمن "گفتمان"
مهارت ها و علایق: آشنایی با زبان و ادبیات انگلیسی، دلبستگی به اسامی دقیق فارسی.
وضعیت در حال حاضر: فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
10.1. Les Aventures De Franck Et Foo-Yang
10.2. اسباب بازی های مایکل
10.3. افسانه ی زاگالا
10.4. ایکی چان توباکو
10.5. بال نقره ای
10.6. بچه سیب زمینی ها
10.7. پانی پنگوئن
10.8. پلاستو
10.9. پوستین فره کو
10.10. پیتر
10.11. پیرهن خالخالی
10.12. جنگل پرماجرا
10.13. جنگلبان جوان و گوزن بادپا
10.14. جیبی و پاکتی
10.15. چرا و به چه علت
10.16. حیوانات حیرت انگیز
10.17. خپلی پُردردسر
10.18. خرس کوچولو (I)
10.19. داستان هایی از حیوانات
10.20. دانستنی های حیات وحش
10.21. دختر استثنایی
10.22. در جستجوی اژدها
10.23. دره ی سبز
10.24. دلاوران کوچک
10.25. دلفی و دوستانش
10.26. دنیای انیمیشن
10.27. دنیای بچگی من
10.28. دنیای جستجو
10.29. رابرت
10.30. روبات های پلیس
10.31. روباه کوچولو
10.32. رؤیای سلولوئیدی
10.33. ساحل آرام
10.34. سرزمین میوه های خوشمزه
10.35. سرگرمی با ریاضی
10.36. سفرهای جادویی
10.37. سه قلوها
10.38. سه میمون بازیگوش
10.39. سه وروجک کوچولو
10.40. شوالیه ی جوان
10.41. شهرک مورچه ها
10.42. فرمانده کلارک
10.43. قصه های گربه ی خانگی
10.44. قطارهای بی باک
10.45. قطارهای کوچولو
10.46. کارآگاهان کوچک (II)
10.47. کارگران معدن
10.48. کل پسر
10.49. کوچولوهای درخشان
10.50. گربه ی استثنایی (II)
10.51. گربه ی ماجراجو
10.52. ماجراجوی کوچک
10.53. ماجراهای خانوم کوچولو و آقا خرسه
10.54. ماجراهای دانا و ببری
10.55. ماجراهای زیردریایی
10.56. ماجراهای کوندو
10.57. ماشین سحرآمیز
10.58. مداد سحرآمیز
10.59. مردم شهر قندی
10.60. مهمان کوچک
10.61. نخودهای باغچه ی سبز
10.62. وومپای قصه گو.


11. ایدو
شناسه: Edo
جنسیت: ؟
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1389، انجمن "کودکی، نوجوانی"
مهارت ها و علایق: برنامه ها و سریال های رئال ژانر کودک.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:

11.1. بلو فین
11.2. پسر توفان
11.3. دکترهای کوچولو.


12. بابک ("بابک ف.")
شناسه: Babak
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1355
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: کشف برنامه های دهه ی 60، یافتن فایل های صوتی و تصویری بی نظیر، حافظه ی شنیداری.
وضعیت در حال حاضر: فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:

12.1. Staflik A Spagetka
12.2. آلبرتو و دزدان دریایی
12.3. اندی رابسون
12.4. بازی
12.5. برادران گنجشک
12.6. توکتو
12.7. داستان های قشنگ پروفسور کیتزل
12.8. شهر یخبندان
12.9. ضعیف ترین موجود جنگل
12.10. قشنگ ترین قصه های دنیا
12.11. کوچولوها
12.12. مارک لوگان
12.13. مرگ بر امریکا.


13. بهرام
شناسه: Warrior
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1357
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1384، انجمن "مای ایمی"
مهارت ها و علایق: کشف نام ها و اسامی کشورهای بلوک شرق سابق، حافظه ی تصویری و شنیداری، دلبستگی به اسامی دقیق فارسی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
13.1. اسب آبی (I)
13.2. استاد نجار و وروجک
13.3. اشک تمساح
13.4. ایست
13.5. بابالوها
13.6. بالانل، سگ کوچولو
13.7. بانی فیکس به تعطیلات می رود
13.8. بچه زنبورهای کوچولو
13.9. بچه های تورومیرو
13.10. بچه های مدرسه
13.11. بلوط دانا
13.12. بوژان
13.13. پر لک لک
13.14. پسر رعد آبی
13.15. تابالوگا، اژدهای سبز
13.16. توتر لاکپشته
13.17. تیلز، بلای جان گربه ها
13.18. جزیره ی گریز
13.19. جک هالبورن
13.20. خاکستری
13.21. خانواده ی دی
13.22. خانواده ی وحوش
13.23. خرس کوچولو (II)
13.24. خرگوش مغرور
13.25. خرگوش و خارپشت
13.26. داستان های دانی
13.27. درخت نارگیل
13.28. راز یک رمز
13.29. رؤیای شیرین
13.30. سطل سحرآمیز
13.31. سفرهای پردردسر دلاور کوچک
13.32. سفرهای کوکی
13.33. سلامی برای میمون
13.34. سوئیمی
13.35. سه کله پوک
13.36. شکارچی بزرگ
13.37. شکارچی پروانه
13.38. شکارچیان روباه
13.39. شهر بچه ها
13.40. شهر دایناسورها
13.41. شهر گربه ها
13.42. علی بابا و چهل دزد بغداد
13.43. غریبه ای از فضا
13.44. فوتبال قزاق ها
13.45. فیل خوبی باش
13.46. قصه های آقا خرسه
13.47. قصه های بابا سمور
13.48. قصه های پاوا
13.49. قوی ترین گربه ی دنیا، میونل
13.50. کاپیتان جنگل
13.51. کارآگاه خصوصی (I)
13.52. کارآگاه فنیک
13.53. کانگوروی کنجکاو
13.54. کشتی فضایی (II)
13.55. گامبا
13.56. گربه ای به نام واق
13.57. گربه های فضایی
13.58. گوش چارخونه ای
13.59. گوشی تا
13.60. لوله پاک کن
13.61. ماجراهای اردک کوچولو
13.62. ماجراهای بچه خرس های قطبی
13.63. ماجراهای جیک جیکو
13.64. ماجراهای قوقولی و قدقدی
13.65. ماجراهای گربه کوچولو
13.66. ماجراهای من و کلاهم
13.67. ماجراهای وینسنت
13.68. ماهیگیر بزرگ
13.69. مدرسه ی پرماجرا
13.70. مرد خمیری
13.71. مسابقه ی کراش
13.72. مگ مگ و دوستان زبل
13.73. مهمان کوچولویی از فضا
13.74. میکروبی
13.75. نانوک
13.76. نفر بعد
13.77. یوکی.


14. پرشیانا ("پانتی فرهنگی")
شناسه: Persiana
جنسیت: زن
تاریخ تولد: 1355
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1385، انجمن "گزاره"
مهارت ها و علایق: آشنایی با زبان چینی، یافتن فایل های صوتی و تصویری بی نظیر.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
14.1. آدم برفی (II)
14.2. آقای با
14.3. اردک ماهی و سگ های آبی
14.4. بچه گوزن
14.5. بزی که زمین را نجات داد
14.6. جزیره
14.7. خروس مغرور
14.8. دست و رو نشور
14.9. فانتیک
14.10. کیسه ی سیب
14.11. مسابقه ی بزرگ در پینچ کلیف.


15. حمید ب.
شناسه: Slevin
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1389، انجمن "کودکی، نوجوانی"
مهارت ها و علایق: زبان ژاپنی، ویدئوهای نایاب دهه ی 60.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
15.1. 10 دقیقه با علم
15.2. قصه های جنگل سبز.


16. خاطره ("م. غ.")
شناسه: Khatereh
جنسیت: زن
تاریخ تولد: 1356
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1388، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: وبگردی، آشنایی با ادبیات زبان انگلیسی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
16.1. جانی جونز.


17. رامین ("رامین صادق خانجانی")
شناسه: Ramin
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1356
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: آشنایی با سایت IMDB، دارا بودن آرشیو مجلات سینمایی، نگارش مقالات سینمایی، برنامه های دهه ی 60.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
17.1. Rikki Tikki Tavi
17.2. الپیدیو والدز
17.3. باز هم از روی گودال ها خواهم پرید
17.4. برکه ی حیوانات
17.5. بیل و کمند
17.6. پاتراتل
17.7. پازور
17.8. پسر کوچولو
17.9. پینوکیو (II)
17.10. توبی تایلر
17.11. خطری برای گای
17.12. سفرهای بابی
17.13. سه خرس عروسکی
17.14. عصاره ی تنبلی
17.15. عملیات سیب زمینی
17.16. قار
17.17. گربه ای به نام دوریس
17.18. گنجینه های برف
17.19. ماجراهای زاغی و روباه
17.20. ماجرای دلتای دانوب
17.21. ماجرای کوتوله ها
17.22. ماکسی کت
17.23. میمون جنگجو
17.24. هوتسن پلوتز.


18. سجاد ("سجاد م.")
شناسه: Sajjad
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1364
محل سکونت: اهواز
سال ورود به تیک: 1383، انجمن "گفتمان"
مهارت ها و علایق: کشف برنامه ها و کارتون های ژاپنی، آشنایی با کتاب ها و نویسنده های معروف.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
18.1. افسانه ی سه برادر (I)
18.2. افسانه ی شجاعان
18.3. پسر مبتکر
18.4. تیک و تاک
18.5. خیاط کوچولوی شجاع
18.6. داینا کوچولوها
18.7. دوقلوها
18.8. سفرهای کومون
18.9. شجاع و شیرین
18.10. شهر آجیلی
18.11. قصه ی شهر و بیشه ها
18.12. گروه شین سن.19. سورنا
شناسه: Sorena
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: خاطره بازی در ابعاد مختلف؛ بخصوص، فایل های ویدئویی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
19.1. پوکو و دوستانش.


20. سیاوش
شناسه: Siavash
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: تدوین، فایل های صوتی و تصویری نایاب.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
20.1. تابستان سالی که گذشت
20.2. درخت کریسمس.


21. سیما
شناسه: Siman1
جنسیت: زن
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1387، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: برنامه ها و سریال های رئال ژانر کودک.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
21.1. بچه های راه آهن
21.2. جنگلبان
21.3. سلیا
21.4. کوچکترین عضو خانواده
21.5. گل های زرد شب بو
21.6. مبصر کلاس اول
21.7. نامادری.


22. صحرا
شناسه: Sahra_7
جنسیت: زن
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1388، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: فایل های صوتی و تصویری بی نظیر.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
22.1. بچه های مدرسه ی اوتاکا
22.2. برادر کوچک
22.3. خانواده ی مسواکی
22.4. فی فی و باغ گل
22.5. قطار قصه ها
22.6. کدوی اسرارآمیز
22.7. کفاشی پدربزرگ
22.8. مشاهیر بزرگ جهان.


23. صورتک ("حمید"/ "حمید رضا م. ح.")
شناسه: Sooratak
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1357
محل سکونت: مشهد
سال ورود به تیک: 1382، انجمن "گفتمان"
مهارت ها و علایق: حافظه ی تصویری، دلبستگی به نام کاراکترها و برنامه های ایرانی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
23.1. Chlopiec Z Plakatu
23.2. سگ و گربه
23.3. هاکل و جاکل
23.4. هکتور هیتکوت.


24. علی عابدینی
شناسه: Ali Nostalgic
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: ؟
سال ورود به تیک: 1389، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: وبگردی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی اسم و عکس اریجینالِ:
24.1. آدم برفی های کوچولو.
(با تشکر از "حمید ب." عزیز.)


25. فرهاد پناهی
شناسه: Farhadpanahi
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1383، انجمن "گفتمان"
مهارت ها و علایق: حافظه ی تصویری، کشف برنامه های دهه ی 60.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
25.1. Otroki Vo Vselennoj
25.2. دختری به نام نل
25.3. دژ فضایی
25.4. عنکبوت آبی
25.5. مداد جادو
25.6. ند و نپتون.


26. مانی نبوی
شناسه: Maninabavi
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: ؟
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1385، انجمن "مای ایمی"
مهارت ها و علایق: وبگردی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس ها و اسم های اریجینالِ:
26.1. گربه ی بازرس
26.2. همسایه ها.


27. محمود
شناسه: Mahmood666
جنسیت: مرد
تاریخ تولد: 1356
محل سکونت: ساری
سال ورود به تیک: 1388، انجمن "کودکی"
مهارت ها و علایق: وبگردی، فایل های صوتی و تصویری.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
27.1. زبر و زرنگ.


28. ملودی ("ملودی هاشمی")
شناسه: Mld_msm
جنسیت: زن
تاریخ تولد: 1362
محل سکونت: انگلستان
سال ورود به تیک: 1384، انجمن "گفتمان"
مهارت ها و علایق: وبگردی.
وضعیت در حال حاضر: غیر فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
28.1. غول های دریاچه.


29. هایدی
شناسه: Heidiii
جنسیت: زن
تاریخ تولد: 1361
محل سکونت: تهران
سال ورود به تیک: 1391، انجمن "کودکی، نوجوانی"
مهارت ها و علایق: آشنایی با زبان و ادبیات انگلیسی، برنامه ها و سریال های رئال ژانر کودک.
وضعیت در حال حاضر: فعال
یابنده ی اولیه ی عکس و اسم اریجینالِ:
29.1. ببین و یاد بگیر
29.2. بچه های بالربی
29.3. قصه ها و افسانه ها.

علاوه بر دوستانی، که در بالا ازشون نام بردیم و دوستانی که با طرح سؤال، یافتن فایل های صوتی و تصویری و ... به "تیک" کمک می کنن، تعدادی از دوستان هم به دلایلی؛ که، برای ما هم محترمه، دوست ندارن ازشون نامی اینجا برده بشه. ضمن تشکر از این عزیزان، این یافته ها تنها این 8 کار از یکی از دوستان عزیزمه؛ که، در حق بنده خیلی لطف داشته:


28.1. آدم برفی (I)
28.2. بادکنک قرمز
28.3. پل کوچولو
28.4. سرزمین دریایی
28.5. سوییمی
28.6. کوتلاس
28.7. پینوکیو (III)
28.8. مادربزرگ
28.9. مومک.به روزرسانی: 27/07/1396

Emiliano

تعداد پستها : 1620
Join date : 2009-09-12

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

صفحه 9 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد