کودکی و نوجوانی

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

صفحه 40 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف Emiliano في الجمعة يناير 08, 2016 2:02 pm

پس از سال ها دو مورد مهم و لیست سیاهی از سریال ها و کارتون های قدیمی کشف شد!

آیتم شماره ی 31 از برنامه های کودک:

31.    فیلم کوتاه آلمانی، تک قسمتی، سیاه و سفید، موزیکال و بی کلامی درباره ی سه حشره ی کوچولو که با حقه های سینمایی کوچیک شده بودن و با گریم های خیلی غلیظ و شبیه به دلقکا بودن. یکی شون زن بود و کفشدوزک چاقی بود. دو تاشون مردای لاغری بودن و پشه (یا زنبور ؟) و جیرجیرک بودن. پشت شلواراشون دایره دایره بود؛ که، مثلاً دُمشونه. بال هم داشتن. اون ها توی ساعت و لیوان و اشیای دیگه می رفتن و اون اشیا هم براشون خیلی بزرگ و عجیب بودن؛ مثلاً، قاشق یا قرص آسپیرین برای اون ها قد درخت و سنگ آسیاب بود! گاهی هم با چشمای گِرد شده به دوربین هم نگاه می کردن. سکانس آخرش هم انگار شخصیت ها وارد کتاب یا دوربین می شدن و تبدیل به انیمیشن می شدن (؟). اغلب روزهای عید دهه ی 60. (سؤال من، "فروغ"، "رامین" و "سَم".)

نام اریجینال: Traja Chrobaci

این هم لینک دانلود کاملش با تایمی حدود 49 دقیقه:

https://www.youtube.com/watch?v=RtmHld81L0I

و یه خواهش از دوستانی که این روزا به پراکسی دسترسی دارن (متأسفانه این روزا ندارم!): اگه لینک بالا رو جای دیگه ای آپلود کنید، ممنونتون می شم.

.........................................................

و سریال "پدر مجرد" از ژانر آدم بزرگ ها:

نام اریجینال: 少年ドラマ その

منبع: دوستان خوبم در "کافه کلاسیک".

Emiliano

تعداد پستها : 1586

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف ramin في الأحد يناير 10, 2016 2:12 pm

مرسی. حالا معلوم شد که فیلم اصلا آلمانی نبود بلکه اسلواک بود! (البته اون موقع که اسلواکی جزو چکسلواکی بود)
Emiliano نوشته است:پس از سال ها دو مورد مهم و لیست سیاهی از سریال ها و کارتون های قدیمی کشف شد!

31.    فیلم کوتاه آلمانی، تک قسمتی، سیاه و سفید، موزیکال و بی کلامی درباره ی سه حشره ی کوچولو که با حقه های سینمایی کوچیک شده بودن و با گریم های خیلی غلیظ و شبیه به دلقکا بودن. یکی شون زن بود و کفشدوزک چاقی بود. دو تاشون مردای لاغری بودن و پشه (یا زنبور ؟) و جیرجیرک بودن. پشت شلواراشون دایره دایره بود؛ که، مثلاً دُمشونه. بال هم داشتن. اون ها توی ساعت و لیوان و اشیای دیگه می رفتن و اون اشیا هم براشون خیلی بزرگ و عجیب بودن؛ مثلاً، قاشق یا قرص آسپیرین برای اون ها قد درخت و سنگ آسیاب بود! گاهی هم با چشمای گِرد شده به دوربین هم نگاه می کردن. سکانس آخرش هم انگار شخصیت ها وارد کتاب یا دوربین می شدن و تبدیل به انیمیشن می شدن (؟). اغلب روزهای عید دهه ی 60. (سؤال من، "فروغ"، "رامین" و "سَم".)

و یه خواهش از دوستانی که این روزا به پراکسی دسترسی دارن (متأسفانه این روزا ندارم!): اگه لینک بالا رو جای دیگه ای آپلود کنید، ممنونتون می شم.

ramin

تعداد پستها : 23
آدرس پستي : Ottawa

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف amirpuyol في الجمعة يناير 15, 2016 7:39 pm

سلام به همه.
من دنبال یه کلیپ هستم که قدیم تو برنامه کودک پخش میشد. متاسفانه خیلی مبهم تو ذهنم مونده.
کلیپ یه دختر (احتمالا از بچه های کار) بود که یه ترازو جلوش گذاشته بود و همزمان درس میخوند. یه آهنگ غمناک هم داشت.
خوب یادم نمیاد ولی فکر کنم مربوط به نیمه دوم دهه هفتاد بود و احتمالا تو برنامه کودک بعد از ظهر شبکه دو پخش میشد.

amirpuyol

تعداد پستها : 2

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف amirpuyol في الخميس يناير 28, 2016 12:16 am

دوستان کسی این کلیپ رو نداره؟

amirpuyol

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف arman في الأحد يناير 31, 2016 3:25 pm

Emiliano نوشته است:پس از سال ها دو مورد مهم و لیست سیاهی از سریال ها و کارتون های قدیمی کشف شد!

سلام
با کمال احترامی که برای تمام دوستان عزیز بخصوص Emiliano گرامی قائلم میخواستم نکته ای را بگویم : یک چیزی گوشه ذهنم دارد به من می گوید این سریال"少年ドラマ その"  همان سریال پدر مجرد نیست . از تصاویر بازیگران که بشدت ناآشناست تا نام 少年ドラマ その  که ترجمه گوگل Boy drama that ترجمه می کند ( درام پسربچه ؟؟؟؟) فضای صحنه هایی نیز که با سرچ این کلمه دیدم فضای شادی همانند سریال پدر مجرد نبود .
بهرحال این نظر بنده است . امیدوارم جسارتی نکرده باشم .

پینوشت :
الان رفتم منبع اصلی (کافه کلاسیک ) را دیدم . راستش با دیدن عکس های اونجا شکم برطرف شد که این همون سریال پدر مجرده بخصوص این عکس
http://cafeclassic5.ir/imgup/5090/1442402476_5090_cfba7bdca0.JPG
ضمن عذرخواهی از دوستان  بنظر می رسه اون چیزی هم که گوشه ذهنم مشکوک بود فقط مشکل حافظه بود :
D

arman

تعداد پستها : 31

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف Negin 2 في الثلاثاء يوليو 19, 2016 1:45 am

سلام بر دوستان قدیمی و عزیز این فروم رویایی.
سالها نبودم ولی مهر دوستان خوبی همچون جناب ایمیلیانو، ایندیانا جونز،smam، 59، صحرا، آریانا، بابک ، استالکر در سراچه ذهنم ته نشست کرده بود و یاداوری کارهای ماندگار توسط این دوستان و مابقی عزیزان، مرا به وجد می آورد.
در این سالهای غیبت، تا حد زیادی از دنیای نوستالژی فاصله گرفتم و مثل همیشه به ادبیات پناه بردم و بارها و بارها دل نوشته هایم را روی دل سفید کاغذ ریختم تا اینکه الان دست پر به آغوش گرم شما بازگشتم و مژده چاپ و نشر کتابم ، هدیه من به شما عزیزان است.
نام کتاب: کوله پشتی را از شانه ام بردار            نویسنده: نگین شوکتیان                 ناشر: رامان سخن    
بجز از عشق که اسباب سرافرازی بود/  آنچه گفتیم و شنیدیم همه بازی بود
«کوله پشتی را از شانه ام بردار» یک قصه آشنا برای همنسلان دهه شصت است که عشق های سر به مُهر و لبریز در نگاه را تجربه کرده اند . راوی داستان ، دختری دانشجوست که نگاهش به دنیا را با استعاره های ادبی زیبا بیان می کند و در یک برنامه کوهنوردی با پسری دانشجو آشنا می شود و همانجاست که گرمای عشق را در قلبش لمس می کند.داستان، فراز و فروردهای راه عشق و فضای حاکم بر دهه هفتاد را به تصویر می کشد.

بخشی از متن کتاب: حالا من و علی، همین دو حنجره، تنها همین دو حنجره بودیم.
من با علی حرف می زدم و بغض گره خورده ای رو که همه دردهای دنیا باهاش پیوند خورده بود و تا اون موقع سد راه نفسم شده بود رو توی گلوم احساس می کردم.
او می گفت و من می گفتم و از فراز سالیان انتظار، قصه تلاقی دو روح مظلوم را می دیدم که پشت حصار سکوت آن سال ها دفن شده بود. سکوت یخ بسته ای که از من و او قوی تر بود.
افسوس که اون قدر صبر کردیم و این پا و اون پا کردیم که سیب گندید و راهی جوی آب شد و حسرت گاز زدنش در دل قرمزمون تا ابد موند و « دوستت دارم» ، این شیرین ترین میوه هستی، در سینه هر دوی ما کال موند .

از جایی که کتاب برای گروه سنی متولدین پنجاه تا شصت میتونه جذاب و ملموس باشه وظیفه خودم دونستم که تولد کتابم رو بهتون اطلاع بدم.
برای تهیه کتاب میتونید به آدرس زیر مراجعه کنید
http://asarbook.com/GoodDetails/46133

برای من مایه افتخار خواهد بود که شما عزیزان خواننده نوشته های من باشید.
با سپاس از بودنتان .مهرتان پایا

Negin 2

تعداد پستها : 241

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف reza2009 في الأربعاء أغسطس 31, 2016 7:58 am

سلام به همه عزیزان اوقات خوبی داشته باشید
من تقریبا تمام صفحات رو خوندم و جستجو کردم دنبال یک برنامه ای که دهه 60 پخش میشد با این مضمون بود که دو تا دانشمند بودن یکی مسن و دیگری جوان و یک شخصیت کارتونی که یادم نیست خورشید بود یا زمان که به شکل پیر وبا موها و ریشهای بلند و سفید با سوالهایی که میکرد این دو دانشمند رو به چالش میکشید و تا اونجایی که یادم میاد یه موضوعش در مورد گردش خون و سیستم لوله کشی بدن انسان بود.
ممنون میشم اگر کسی یادشه اسم این برنامه و یا لینک دانلودش رو قرار بده . همیشه پاینده و برقرار باشین

reza2009

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف Indiana Jones في الأربعاء أغسطس 31, 2016 12:12 pm

reza2009 نوشته است:سلام به همه عزیزان اوقات خوبی داشته باشید
من تقریبا تمام صفحات رو خوندم و جستجو کردم دنبال یک برنامه ای که دهه 60 پخش میشد با این مضمون بود که دو تا دانشمند بودن یکی مسن و دیگری جوان و یک شخصیت کارتونی که یادم نیست خورشید بود یا زمان که به شکل پیر وبا موها و ریشهای بلند و سفید با سوالهایی که میکرد این دو دانشمند رو به چالش میکشید و تا اونجایی که یادم میاد یه موضوعش در مورد گردش خون و سیستم لوله کشی بدن انسان بود.
ممنون میشم اگر کسی یادشه اسم این برنامه و یا لینک دانلودش رو قرار بده . همیشه پاینده و برقرار باشین

با سلام
این برنامه از محصولات دیزنی و مربوط به دهه شصت میلادی است. SMAM عزیز این برنامه را در آرشیو ویدئویی خود داشتند.
ارادتمند
افشین

Indiana Jones

تعداد پستها : 307

خواندن مشخصات فردي http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف reza2009 في الخميس سبتمبر 01, 2016 4:40 am

Indiana Jones نوشته است:
reza2009 نوشته است:سلام به همه عزیزان اوقات خوبی داشته باشید

با سلام
این برنامه از محصولات دیزنی و مربوط به دهه شصت میلادی است. SMAM عزیز این برنامه را در آرشیو ویدئویی خود داشتند.
ارادتمند
افشین
بزرگوار افشین خان اسم برنامه رو میدونید؟ با سپاس از پاسخگویی شما

reza2009

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف arash_60 في الخميس يناير 12, 2017 11:46 am

سلام به همه کاربران
تقریبا تمام صفحات را خواندم
چند مورد برنامه کودک و نوجوان هست که ذهنم را درگیر کرده اما اسم آنها را نمیدانم ، خوشحال میشم راهنمایی کنید
1) برنامه ای بود که به صورت سریالی در برنامه کودک و نوجوان تقریبا در سالهای 77 تا 79 پخش میشد ، البته اگر درست گفته باشم و یادم باشه ، این برنامه یک فیلم ایرانی بود که یک عروسک به نام اعلمک هم داشت که در قسمت سر عروسک شبیه آنتن بود و داستان این فیلم در مورد گول خوردن و جلو گیری از فریب و کمک گرفتن از عقل بود.

2) یک فیلم خارجی بود که اون هم در چند قسمت پخش میشد و خارجی بود ، فکر کنم امریکایی بود و در مورد ساخت محلولی برای نامرئی شدن بود و بین سالهای 1377 تا 1379 پخش میشد و داستان 2 کودک تقریبا 14 ساله بود دنبال محلولی برای نامرئی شدن بودن که موفق به ساخت آن شدند.

arash_60

تعداد پستها : 1

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف محتوى إعلاني اليوم في 10:43 pm

محتوى إعلاني

صفحه 40 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه