کودکی و نوجوانی

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

صفحه 40 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف stalker في الأحد سبتمبر 09, 2012 10:22 pm

Emiliano نوشته است:

1. دوباره سلام، دوستان.
2. این هم تیتراژ تصویری و صوتی (حوصله ندارم صوتی شو تو تاپیک صوتی ها بذارم و یه نوشته ی بیخودی بزنم!) "هتل پیاده رو":

http://s1.picofile.com/file/7493921719/Hotel_Piadeh_Ro_Video_.rar.html

اینو دوس نداشتم و همون موقع هم نگاه نمی کردم. نمی دونم شماها هم مث منید یا نه. من اگه همون سری اول (یا بهتر بگم 10 دقیقه ی اول) کارتون یا سریال و فیلمی نگیردم، دیگه خوشم نمی یاد.
در مورد کتاب هم ده صفحه ی اول!

مثلاً حتا یه قسمت هم از "روزی، روزگاری" رو نگاه نکردم. این همه هم پخش مجدد داشت؛ چون، سری اول منو نگرفت.

3. خلاصه این که این سریال رو هم همون موقع (دهه ی 70) نگاه نمی کردم؛ اما، گفتم شاید دوستان با تیتراژ یا موسیقیش خاطره داشته باشن:

http://s1.picofile.com/file/7493920214/Hotel_Piadeh_Ro_Audio_.rar.html

به به،‌ این هم عالی بود. عجب آهنگ خوبی داشت. ظاهرا همه در مورد این سریال هم نظریم!

stalker

تعداد پستها : 251

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف 59 في الإثنين سبتمبر 10, 2012 2:45 pm

jasonbourne نوشته است:
بنده تازه عضو این سایت شدم و باید بگویم که از شما به خاطر قرار دادن این فیلم زیبا خیلی متشکرم...
فقط اگر توانستید فیلم بازجویی یک جنایت (1362) از همین کارگردان را آپلود کنید خیلی کار بزرگی انجام دادید.
با درود و خوش آمد گویی خدمت شما.
بسیار خرسندم که فضای فروم رویایی
و انجام وظیفه ی من کوچک، مورد توجه قرار میگیرد.

شوربختانه فیلم گفته شده رو ندارم، اما همراه باشید که بزودی،
یک اثر ماندگار و کمیاب دیگر از دوران زرین سینمای شصت تقدیم خواهد شد.
سلامت باشید.

59

تعداد پستها : 1332

خواندن مشخصات فردي http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف 59 في الإثنين سبتمبر 10, 2012 2:52 pm

stalker نوشته است:
به به ۵۹ دوست‌داشتنی برگشته، دست پر هم برگشته.
خیلی فایل خوبی بود. یعنی حرف نداشت. اون فایل مربوطه‌ی نوروز ۷۲ هم که امیر گذاشت با این خیلی چسبید.
استالکر جان نظر لطف شماست همانند همیشه.
بسیار خرسندم که در خدمتم.
دوست داریم که بیشتر شما رو ببینیم.
سلامت باشی.

59

پست من طرف 59 في الإثنين سبتمبر 10, 2012 5:44 pm

دوستان گرامی،
برای ایجاد امکان بیشتر و راحتی در بارگیری فیلم های بلند،
فیلم
"جدال -۱۳۶۴" که در چند پست بالا تقدیم شد،
در سرور جدید و بصورت یک فایل فشرده ی کامل، مجدد بارگذاری شد.
لینک جدید، در پست مربوطه (محمد علی سجادی - فیلم جدال) اضافه گردید.

با احترام.
۵۹.

59

پست من طرف Negin 2 في الثلاثاء سبتمبر 11, 2012 1:30 am

59 نوشته است:

بعد از خبر (کامل) - ۱۳۷۱

جعبه ی جادویی یا همان تلویزیون دوست داشتنی، در گذر سه دهه ای که پشت سر نهادیم،
کارسازی چشم گیری را در زندگی روزمره، سبک گفتار و حتی شکل زندگی انسانها
از هر طبقه و کلاسی که باشند، در سراسر دنیا داشته است. پایان یک روز فشرده ی کاری
یا به پایان رسیدن زمان روزانه برای تحصیل، تحقیق، کارهای منزل و یا حتی فکری که
بخاطر مسایل و مشکلات، درگیر و نگران بوده، همه و همه میتواند با نشستن در جلوی تلویزیون
و انتخاب شبکه ی مورد علاقه، قدری از فضای قبلی رها شود و برای دو- سه ساعت هم که شده
دنیای درون و اندیشه را بکمک جادوی تصویر متحرک، به آرامش و راحتی فراخواند.

-----------------------

.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

دوست گرامی، فایل ارسالی تان بسیار دیدنی بود و زحمت شما قابل تقدیر.خیلی از خاطرات مه آلود آن زمان را شفاف و ملموس کرد.به شخصه از دیدن آن لذت بردم.از شما متشکرم.ای کاش مثل همیشه زحمتی دیگر را به جان می خریدید و همین کار را در مورد برنامه تا هشت و نیم انجام می دادید.دیدن اجرای مرحوم صفدری با آن سبکی که در آن زمان مرسوم نبود و دیدن کلیپهای برنامه با آهنگهای آرام بخشش از آرزوهای همه ماست که امیدوارم با تلاش شما محقق گردد.

Negin 2

تعداد پستها : 241

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف Emiliano في الخميس سبتمبر 13, 2012 4:06 am

59 نوشته است:

امیر جان سپاسگزارم برای تیتراژ سریال "هتل پیاده رو"، که البته موسیقی آن از خودش
بسیار بسیار بهتر و زیباتر بود. راستش با حرف شما کاملن همنظر هستم و من هم از این سریال
با آنکه آنرا نگاه میکردم، خوشم نمیامد. اتفاقن مدتی بود که میخواستم درباره ی "اکبر عبدی"،
مقداری بنویسم و از آنجا که ما بچه های این فروم رویایی، با هم ارتباط حسی و تلپاتی داریم،
اکنون زمانش به برکت فایل تصویری و یادآوری بجایی که شما داشتی، پدید آمد.

------------------

اکبر عبدی، اسطوره ای ...

از سالهای کودکی در دهه شصت هر زمان که تلویزیون اکبر عبدی را نشان میداد، احساس میکردم که او
از لحاظ قابلیت چهره و فیزیک ظاهری و نیز از جهت شیوه ی بازیگری، انگار که از یک سیاره ی دیگری آمده
و بگونه ای سرشت وار برای این هنر ساخته شده. اوج باور من، با دیدن فیلمهایش بر پرده ی سینما در دهه شصت
و ۲ سال اپتدایی در دهه ی هفتاد بود (۱۸ فیلم سینمایی - از "جنجال بزرگ -۱۳۶۳" تا "روز فرشته -۱۳۷۲")
که البته در تلویزیون هم بسیاری از آنها را نشان میدادند. در فیلمهای آن دوره ی تقریبن ۱۰ ساله،
اکبر عبدی هیچ گاه تکرار نمیشود و هربار بیننده، یک "عبدی ی تازه" را می بیند. البته نمیتوان و نباید،
فضای محکم و استوار سینما و تلویزیون آن زمان را در موفقیت های پی در پی و بی نظیر او بی اثر دانست،
همچنین هدایت پتانسیل قوی و مادرزادی اش را توسط کارگردانانی که در ضمن بهترین فیلمها و سریالهایشان را
در همان سالها ساختند و سبب درخشش پدیده ی بازیگری در اکبر عبدی شدند.

اما بناگاه و با محکم شدن گامهای دهه ی هفتاد در بستر زمان، سقوطی ناگهانی و چند پله ای در سینما ایجاد شد
که اثرات ناخوشاینداش در کارنامه ی بازیگری اکبر عبدی هم پدیدار گردید. بجز دو فیلم "آدم برفي - ۱۳۷۳"
و"پاکباخته - ۱۳۷۴" که خوش ساخت و جذاب بودند، تمامی ۱۵ فیلم سینمایی دیگر او از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۰،
با آنکه به خودی خود حتی با ۲۰ درصد از فیلمهای قبلی اش از دیدگاه سناریو، نمای دوربین و ساختار اصلی،
قابل مقایسه نبودند، همچنان سبب پدیدار شدن یک اکبر عبدی تازه در سینما بودند که به " تکروی" دچار شده بود
و این یعنی بدین معنا، که کارگردان بر شیوه ی بازی او نظارتی ندارد و اگر که دارد، سست و بی نتیجه است.

برای نمونه شاید جالب باشد که بدانید، در فیلم خاطره انگیز و تکرار نشدنی "سفر جادویی - ۱۳۶۹"،
به پیشنهاد کارگردان اثر "ابولحسن داوودی"، برای هر چه بهتر فرو رفتن اکبر عبدی در نقش "دکتر رضا کمالی"،
یک دوربین فیلمبرداری در مطب و بیمارستان محل کار یکی از پزشکان و جراحان معتبر تهران،
به مدت یک هفته با پزشک همراه میگردد تا از شکل برخود او با بیماران، طرز راه رفتنش در بیمارستان،
شکل صورت در زمان معاینه مریض و ... فیلم بگیرد و در آخر به عنوان الگویی مناسب و مستند گونه،
برای تمرین و حس دادن، به اکبر عبدی داده شود. و شاید دیگر حتی نیازی به گفتن نیست که مقدار حساسیت
و توجه بزرگمرد سینمای کلاسیک ایران، زنده یاد علی حاتمی، اجازه ی کوچکترین حرکت تک روشانه
و زودگذر را، بدون مشورت و نظر سنجی، به بازیگر و عوامل پشت دوربین نمیداده و در نتیجه ی آن،
"مادر" ساخته میشود و ماندگار میگردد.

با آغاز دهه ی هشتاد خورشیدی، اکبر عبدی در فیلمی دیگر از ابوالحسن داوودی - "نان و عشق و موتور ۱۰۰۰"
به ایفای نقش میپردازد که در مقایسه با بخش زیادی از فیلمهای دهه ی هفتادی اش، نویدی است از بازگشت قوی
و دوباره ی او به سینمای ایران که بی هیچ شکی، به برکت هدایت کارگردان فیلم و آگاهی او از چگونگی و بکارگیری
استعداد و نبوغ بازیگری در اکبر عبدی میباشد. اما دوباره و در تعداد ۲۱ فیلم دیگرش تا پایان دهه هشتاد،
عبدی را یا در نقش های تکمیلی و یا حتی درجه ی سه میبینیم که بصورتی گذرا در یک سکناس فیلم حضور دارد
با گریمی ناشیانه، و یا اینکه اگر دارای یکی از نقش های ثابت هست، بی هیچ تفاوت و برتری نسبت به مابقی،
هر چه خود صلاح میداند انجام میدهد و در یک واژه، "جک و لطیفه تعریف میکند و چشم و ابرویی می آید"،
و البته کارگردانانی که معلوم نیست چگونه از سقف سوراخ سینما بدرون آن افتاده اند بی آنکه هیچ آسیبی ببینند،
از خدایشان هم هست که نام او را در فیلمشان دارند.

اکبر عبدی در آخرین فیلم اکران شده ی خود تا به امروز - "خوابم میاد -۱۳۹۰"،
گویی همچنان با صدای بلند میگوید که او یک بازیگر به تمام معنای واژه است،
و این یعنی نیاز، نیاز به هدایت و گرفتن الگوی مناسب از سوی "راهبر فیلم : کارگردان"،
و همچنین احتیاج به دانستن آنچه که میبایست در چهار چوب دراماتیک و هنری کار،
از سوی "بنیانگذار فیلم : فیلمنامه نویس" بر زبان آورد دارد،
که اگر این دو مهم در کنار هم ایجاد شوند، از دیدگاه نگارنده:
"اکبر عبدی همچنان یکی از دو اسطوره ی بازیگری در ایران میباشد".

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

1. "59" عزیز، مقاله ی زیبای شما رو در مورد "اکبر عبدی" خوندم. کاملاً موافق گفته های شما هستم؛ فقط، اینو اضافه کنم که:
بی اغراق نیست اگه بگیم "عبدی" از همین سریال "هتل پیاده رو" به بعد به انحطاط و سقوط رسید.
بازی بسیار بدش تو این سریال؛ که، همه ی بچه های اینجا و دوستان دیگه م بهش اذعان دارن و تکرار خوش (به قول شما) و تکرار بیش از حد لهجه ی ترکی از این سریال به بعد تو اکثر سریال ها و فیلم ها، به سقوط "عبدی" بیشتر کمک کرد.
یادمه تا قبل از این سریال، مونده بودم این آقا کجاییه. اصفهونی رو مث اصفهونیا صحبت می کرد، لهجه ی تهرونی رو مث تهرونی ها، مشهدی، کاشی، شمالی و خلاصه همه ی لهجه ها رو مث خودشون می گفت! اما، درست از این سریال به بعد، کارگردانا دست گذاشتن روی تکرار "بایرام" بودن "اکبر عبدی" و از اونجا که ایشون زرنگ نبود، خودشو بارها و بارها و بارها تکرار کرد تا جایی که از چشم مردم افتاد و افراد زرنگ تری مثل "مهران مدیری" و "رضا عطاران" تونستن خیلی راحت کنارش بزنن.
2. اما، با خط آخرتون؛ که، نسبت به آقای "عبدی" اظهار خوشبینی داشتید و باز هم ایشون رو در اوج دونستید، خیلی موافق نیستم و فکر می کنم دوره ی ایشون تموم شده، متأسفانه. با تموم ارادتی؛ که، به شخصه به "اکبر عبدی" دهه ی 60 داشته م و دارم.
"خوابم می یاد" رو ندیده م؛ اما، فکر می کنم اگر هم موفقیتی برای "عبدی" به ارمغان آورده، به سبب نگاه تیز و به روز کارگردانش، "رضا عطاران" باشه و بس.
اینو هم بگم که من هم خیلی دوس دارم "عبدی" عزیز دوباره به اوج برگرده؛ اما، چشمم آب نمی خوره. همه ش می گم کاش، کاش "اکبر عبدی" هم مثل "بابا برقی" توی اوج کنار می رفت!

...................................................................

3. این هم دو هدیه ی امروز من؛ که ، تا حالا کسی بهشون نپرداخته بود:

3.1. وُله ای از روز مادر با موسیقی پایانی "میم مثل مادر":
(ترانه ی سکانس های پایانی آخرین شاهکار "رسول ملاقلی پور" عزیز. یادمه وقتی از سالن سینما می یومدیم بیرون، ضمن این که همه ش می خواستم اشکامو پاک کنم، می دیدم همه تو همین فکرن که چشاشون قرمز دیده نشه!)

http://s3.picofile.com/file/7498912903/Rouze_Madar.rar.html

3.2. حس ششم و "جلال سمیعی":

http://s3.picofile.com/file/7498907953/Hesse_Sheshom.rar.html

Emiliano

تعداد پستها : 1586

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف erfan في الأحد سبتمبر 16, 2012 7:05 am

59 نوشته است:
دوستان گرامی،
برای ایجاد امکان بیشتر و راحتی در بارگیری فیلم های بلند،
فیلم
"جدال -۱۳۶۴" که در چند پست بالا تقدیم شد،
در سرور جدید و بصورت یک فایل فشرده ی کامل، مجدد بارگذاری شد.
لینک جدید، در پست مربوطه (محمد علی سجادی - فیلم جدال) اضافه گردید.

با احترام.
۵۹.

سلام 59 عزيز

بازگشت دوباره ات را به اين فروم كه مدتي جاي خالي تو را احساس مي كرد گرامي ميدارم
در همين بدو ورود وجود خود را ثابت كردي
از بابت فيلم زيباي جدال هم متشكرم
پاينده باشي

erfan

تعداد پستها : 119

خواندن مشخصات فردي

امنه؟...

پست من طرف Indiana Jones في الإثنين سبتمبر 17, 2012 4:29 pm

سلام
داشتم آرشيوم رو مرور مي‌كردم به اين فيلم تأثيرگذار رسيدم. نمي‌خواهم با نوشتن جملات احساسي در موردش قضيه رو زياد لوث كنم اما فقط مي‌توانم بگم كه فيلمي بود كه تك‌تك سكانس‌هايش برايم خاطره‌انگيز شد.به يكي از مشهورترين سكانسهاي اين فيلم با دوبله‌ي دو هنرمند بزرگ مملكتمان يعني ايرج ناظريان و خسرو خسروشاهي توجه بفرمائيد:

http://s3.picofile.com/file/7503345692/Marathon_Man_1976_.mkv.html

افشين

Indiana Jones

تعداد پستها : 307

خواندن مشخصات فردي http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف 59 في الخميس سبتمبر 27, 2012 5:01 am

Negin 2 نوشته است:
دوست گرامی، فایل ارسالی تان بسیار دیدنی بود و زحمت شما قابل تقدیر.خیلی از خاطرات مه آلود آن زمان را شفاف و ملموس کرد.به شخصه از دیدن آن لذت بردم.از شما متشکرم.ای کاش مثل همیشه زحمتی دیگر را به جان می خریدید و همین کار را در مورد برنامه تا هشت و نیم انجام می دادید.دیدن اجرای مرحوم صفدری با آن سبکی که در آن زمان مرسوم نبود و دیدن کلیپهای برنامه با آهنگهای آرام بخشش از آرزوهای همه ماست که امیدوارم با تلاش شما محقق گردد.
بسیار خرسندم که فایلها و پست ها، مورد توجه شما و دوستان قرار میگیرند.
شوربختانه هیچ دسترسی تصویری به برنامه ی "تا هشت و نیم" ندارم.
اما تجربه ثابت کرده که گذشت زمان و جستجو،
به شفاف سازی خاطرات رفته به ژرفای زمان کمک مینماید.
برای نمونه، موردی که مدتها به یکی از دغدغه های نوستالژیک من تبدیل شده بود رو،
سرانجام یافتم و بزودی تقدیم میگردد، و به احتمال زیاد برای شما و دوستان هم جالب خواهد بود.
سلامت باشید.

59

پست من طرف 59 في الخميس سبتمبر 27, 2012 5:39 am

Emiliano نوشته است:

1. "59" عزیز، مقاله ی زیبای شما رو در مورد "اکبر عبدی" خوندم. کاملاً موافق گفته های شما هستم؛ فقط، اینو اضافه کنم که:
بی اغراق نیست اگه بگیم "عبدی" از همین سریال "هتل پیاده رو" به بعد به انحطاط و سقوط رسید.
بازی بسیار بدش تو این سریال؛ که، همه ی بچه های اینجا و دوستان دیگه م بهش اذعان دارن و تکرار خوش (به قول شما) و تکرار بیش از حد لهجه ی ترکی از این سریال به بعد تو اکثر سریال ها و فیلم ها، به سقوط "عبدی" بیشتر کمک کرد.
یادمه تا قبل از این سریال، مونده بودم این آقا کجاییه. اصفهونی رو مث اصفهونیا صحبت می کرد، لهجه ی تهرونی رو مث تهرونی ها، مشهدی، کاشی، شمالی و خلاصه همه ی لهجه ها رو مث خودشون می گفت! اما، درست از این سریال به بعد، کارگردانا دست گذاشتن روی تکرار "بایرام" بودن "اکبر عبدی" و از اونجا که ایشون زرنگ نبود، خودشو بارها و بارها و بارها تکرار کرد تا جایی که از چشم مردم افتاد و افراد زرنگ تری مثل "مهران مدیری" و "رضا عطاران" تونستن خیلی راحت کنارش بزنن.
2. اما، با خط آخرتون؛ که، نسبت به آقای "عبدی" اظهار خوشبینی داشتید و باز هم ایشون رو در اوج دونستید، خیلی موافق نیستم و فکر می کنم دوره ی ایشون تموم شده، متأسفانه. با تموم ارادتی؛ که، به شخصه به "اکبر عبدی" دهه ی 60 داشته م و دارم.
"خوابم می یاد" رو ندیده م؛ اما، فکر می کنم اگر هم موفقیتی برای "عبدی" به ارمغان آورده، به سبب نگاه تیز و به روز کارگردانش، "رضا عطاران" باشه و بس.
اینو هم بگم که من هم خیلی دوس دارم "عبدی" عزیز دوباره به اوج برگرده؛ اما، چشمم آب نمی خوره. همه ش می گم کاش، کاش "اکبر عبدی" هم مثل "بابا برقی" توی اوج کنار می رفت!

نظر لطفت هست امیر جان، بسیار خرسندم.
همانطور که در اپتدای آن متن هم اشاره داشتم، دلیل اصلی نوشتن مقاله درباره ی اکبر عبدی،
به برکت یادآوری بجا و قرار دادن فایل تیتراژ "هتل پیاده رو" توسط شما بود
و کامل موافق هستم که دور شدن اکبر عبدی از " آن اکبر عبدی دیگر "، از همین سریال شروع شد.

راستش به نظر من، بهمن زرین پور در مقام نویسنده، بسیار حرفه ای و خوشفکر هست،
برای نمونه، نویسندگی فیلمهای ماندگاری همچون: "پرواز در قفس-۱۳۵۷"، "حادثه -۱۳۶۳"،
"مدرك جرم-۱۳۶۴"، "زرد قناري-۱۳۶۷" و ...، اما در زمینه کارگردانی اینگونه ... !.
راستش نمیدانم امیر جان، از طرفی خیلی دردناک هست که بطور کامل اکبر عبدی را
از گذشته اش دور بدانیم، و از طرف دیگر همانگونه که شما هم اشاره داشتی،
فیلمنامه و کارگردانی که بافکر باشد، اکبر عبدی هم باز به شکوفایی میرسد.

در ضمن همه میدانیم که چهره ی بازیگر، در انجام سبکی که در هنر بازیگری دارد،
تاثیر فراوان دارد. با بالا رفتن سن، تغییر در چهره ی همه ی انسانها، کاملن طبیعی هست،
اما وقتی که آن علت جانبی و مخرب که بلای بسیاری هست و هنرمندان زیادی را در میانسالی
از میان برداشته، به جان کسی میافتد، شادابی را از چهره میبرد، حال آنکه این شخص،
بازیگر باشد و چه بدتر که سیمای او که وسیله ی هنرش است، در این آتش بسوزد.

این گفتگو ها برای من بسیار دردناک هست و پوزش میخواهم که در اینباره نوشتم،
بهتر شاید همان باشد که اکبر عبدی را با دوران درخشان فیلمهای دهه شصت،
بیاد آورد و در خاطره ها هنرش را جاودان ساخت، اما افسوس و صدها افسوس.

سلامت باشی.

59

پست من طرف 59 في الخميس سبتمبر 27, 2012 5:46 am

erfan نوشته است:
سلام 59 عزيز
بازگشت دوباره ات را به اين فروم كه مدتي جاي خالي تو را احساس مي كرد گرامي ميدارم
در همين بدو ورود وجود خود را ثابت كردي
از بابت فيلم زيباي جدال هم متشكرم
پاينده باشي
درود خدمت شما.
شرمنده میفرمایید عرفان جان،
انجام وظیفه هست و بسیار خرسندم که
مورد توجه و لطف شما و دوستان گرامی قرار میگیرد.
سلامت باشید.

59

پست من طرف 59 في الخميس سبتمبر 27, 2012 5:52 am

دو فیلم در یک قاب

یادی داشته باشیم از دو فیلم ایرانی بیاد ماندنی و خوش ساخت
که در دهه ی شصت خورشیدی بارها از تلویزیون پخش میشدند.
همچنین گرامی میداریم نام کارگردانان این فیلمها را، زنده یادان:

" شاپور قریب (۱۳۱۱ - ۱۳۹۱) "

و

" امیر قویدل (۱۳۲۶ - ۱۳۸۸) ".

----------------------

نماهایی خاطره انگیز از فیلمهای "سايه های غم - ۱۳۶۶" و "دل نمك - ۱۳۶۸"
http://s3.picofile.com/file/7482138167/_Saye_Haye_Gham_1366_DelNamak_1368_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الأربعاء ديسمبر 26, 2012 9:11 am ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است. (السبب : بارگذاری مجدد تصویر سازی ها)

59

پست من طرف Emiliano في الجمعة سبتمبر 28, 2012 5:39 am

1. امروز حسابی دست پُر اومده م!
ببینید چی شکار کرده م:

2. مصاحبه با عوامل "سیمای اقتصاد": زنده یاد "احمد مندوب هاشمی"، "محمد شیری" و "عباس محبوب"؛ که، در اوج جوونی و کار بودن:

http://s3.picofile.com/file/7512870107/Simaye_Eghtesad.rar.html

3. قسمتی از "جُنگ هفته"؛ که، شاید الآن بی مزه به نظر برسه؛ اما، زمون خودش جزو بهترین ها بود و کسی نیست، که، هم سن و سال من باشه و اینا یادش نباشه:
ضمناً تأثیر فیلم های هندی رو؛ که، اون زمان تو ایران در اوج بوده ن، تو فایل بالایی مشاهده می کنین.

http://s3.picofile.com/file/7512867525/Jonge_Hafteh_2_.rar.html

....................................

4. "59" عزیز، از شما؛ بخاطر، توضیحات شیوا و رساتون و همچنین فایل های زیبایی؛ که مثل همیشه، اینجا می ذارید، به سهم خودم متشکرم.
در مورد "اکبر عبدی" با نوشته های اخیرتون من هم کاملاً موافقم و ای کاش این موضوع دردناکی، که به حق مطرح کردید، نمی بود؛ بخصوص، برای خانم ها.
دست مریزاد.

Emiliano

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف 59 في الجمعة سبتمبر 28, 2012 10:44 am

Emiliano نوشته است:

1. امروز حسابی دست پُر اومده م!
ببینید چی شکار کرده م:

2. مصاحبه با عوامل "سیمای اقتصاد": زنده یاد "احمد مندوب هاشمی"، "محمد شیری" و "عباس محبوب"؛ که، در اوج جوونی و کار بودن:

http://s3.picofile.com/file/7512870107/Simaye_Eghtesad.rar.html

3. قسمتی از "جُنگ هفته"؛ که، شاید الآن بی مزه به نظر برسه؛ اما، زمون خودش جزو بهترین ها بود و کسی نیست، که، هم سن و سال من باشه و اینا یادش نباشه:
ضمناً تأثیر فیلم های هندی رو؛ که، اون زمان تو ایران در اوج بوده ن، تو فایل بالایی مشاهده می کنین.

http://s3.picofile.com/file/7512867525/Jonge_Hafteh_2_.rar.html

....................................

4. "59" عزیز، از شما؛ بخاطر، توضیحات شیوا و رساتون و همچنین فایل های زیبایی؛ که مثل همیشه، اینجا می ذارید، به سهم خودم متشکرم.
در مورد "اکبر عبدی" با نوشته های اخیرتون من هم کاملاً موافقم و ای کاش این موضوع دردناکی، که به حق مطرح کردید، نمی بود؛ بخصوص، برای خانم ها.
دست مریزاد.
امیر جان! دو فایل تصویری بی نظیر بودند، بی نظیر!. بویژه مصاحبه با عوامل "سیمای اقتصاد ما - ۱۳۶۶"،
که سرانجام پس از دو دهه و نیم، هیچ نباشد طلسم دیدن بازیگرانش با سیمای آن روزگارشان شکسته شد.

جای صدا و حضور زنده یاد "احمد مندوب هاشمی"، خیلی در دوبله و برنامه های تلویزیون خالی هست.
همچنین برای دو هنرمند قدیمی و ارزشمند "محمد شیری" و "عباس محبوب" که در طی این سه دهه،
همچنان آهسته و پیوسته حضور دارند و دور از جنجالهای پوشالی بکارشون ادامه میدن، ارزش بالایی قایل هستم.
محمد شیری را با یک پیراهن قرمز رنگ و کتی چرمی بیاد دارم که در نمایش های "سیمای اقتصاد ما"،
نقش یک آدم خلاف کار و کمی خشن را ایفا میکرد و البته همراه با پس زمینه ای فکاهی.

چهره و صدای مجری این فایل تصویری (جنگ) هم، خوب دلها رو به سالهای میانی دهه ی شصت فرستاد.
همه بیاد داریم که در سالهای جنگ و اوج موشک باران شهرهای مختلف، این جنگ های تلویزیونی،
برای مردم و بویژه ما کودکان، همانند آبی بود که بر آتش ریخته میشد و انگار که پنجره ای در اتاقی دمناک،
بسوی هوایی تازه گشوده میشد. در این فایل تصویری که زمانش کوتاه ولی ارزشش بسیار بالاست،
"میکرفن"، "مدل لباسها" و حتی آن "پرده ی مخملین" که در سن آویزان هست،
همه و همه دنیایی از یادمانه هاست.

در ضمن امیر جان، شما و دوستان گرامی بهتر بیاد دارید که بجز سه نفری که در فایل تصویری بودند
و البته "شاپور شهیدی" - (که در اجاره نشینها نقش یکی از افراد آژانس معامله ملکی را داشت
و با چسباندن ریش و سبیل مصنوعی، بجای تنها وارث آن خانه خود را جا میزد!)،
یک هنرمند دیگر در گروه "سیمای اقتصاد ما"، همراه با بقیه بود که شاید کمی از جهت چهره،
شبیه به زنده یاد "حسین سرشار" بود اما از او درشت اندام تر و ویژه گی ظاهری او،
موهای بلندش بود که همانند یک کره ی بزرگ جغرافیایی بر روی سرش قرار داشت،
از این جهت، من اسمش را گذاشته بودم: "آقای کله دیگی".

خاطرم هست که در سال ۱۳۷۷، که در یک مغازه ی کتابفروشی در نزدیکی میدان بهارستان
کار میکردم، یک روز بعد از ظهر، زنده یاد "مندوب هاشمی" و همین جناب "کله دیگی"،
وارد مغازه شدند برای خرید کتاب. خب زنده یاد هاشمی که تغییر آنچنانی نکرده بود
و همچنان هم در تلویزیون مشغول بود، اما موهای هنرپیشه ی دیگر که اسمشان را بیاد ندارم،
ریخته بود و دیگر خبری از آن "دیگ" نبود، و در ضمن بسیار خشنود بود از اینکه پس از این همه سال،
مردم هنوز او را بیاد دارند و صحبت "سیمای اقتصاد ما" همچنان هم براه میباشد. باری پس از نوشیدن چای
و گفتگویی صمیمی، ایشان مغازه را به سمت وزارت ارشاد که در آن نزدیکی بود ترک کردند
و ۲ سال بعد بود که "ميراحمد مندوب هاشمی" چشم از جهان فرو بست، یادش گرامی.
و برای آن هنرمند دیگر که شوربختانه نامشان را بیاد ندارم، آرزوی سلامتی داریم.

امیر جان فایلهای تصویری بسیار ارزشمند بودند، در ضمن خوب بیاد دارم آن بعد از ظهر جمعه ای را که،
این "اندک اندک" پخش میشد. راستش بخاطر شباهت به همان سبکی که گفتی و بیزار بودن من از آن،
در همان سن کم، دیدن و گوش دادن به این گروه مثلن سرود، برایم خوشایند نبود اما هر چه بود،
اکنون خاطره گشته و خاطرش گرامیست.
یادآوری هایی برتر و ماندگار بود.
باز هم سپاسگزارم.

.
.
.

برای اولین بار در اینترنت و تنها در این فروم رویایی:

بزودی!.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الأربعاء ديسمبر 26, 2012 9:13 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

59

پست من طرف Emiliano في الإثنين أكتوبر 01, 2012 5:35 am

1. سلام "59" عزیز. بسیار خوشحالم که از فایل ها خوشتون اومد و این که تونستم جبران کوچیکی از این همه زحمتی رو؛ که، طی این سال ها به شما داده م، انجام داده باشم.
قابل شما دوست عزیز و سایر دوستان نازنین رو اصلاً نداشت.

2. یادآوری نقش خفن "محمد شیری" با اون کاپشنش عالی بود. "محمد شیری" یه نقش "کرمونی" هم داشت؛ که، با لهجه ی کرمونی می گفت:
"توجه کردی؟" یا "توجه فرمودی؟"
اون نقشش رو هم خیلی دوست داشتم.

3. علاوه بر اسامی ای؛ که، نام بردید، یه چهره ی دیگه رو هم خیلی دوس داشتم؛ که، نقشش تو این سال ها اون قدر کمرنگ شد؛ که، به صفر رسید:
آقایی؛ که، با لهجه ی مشهدی صحبت می کرد و توی "آپارتمان شماره ی 13" نقش زی زی رو داشت و "جمشید اسماعیل خانی" راه به راه بهش تیکه های ناجور می نداخت (عکس زیر):

4. یادآوری "شاپور شهیدی"، شاگرد بنگاه "اجاره نشین ها" عالی بود؛ بخصوص، برای بنده؛ که، اسم این آقا رو نمی دونستم. این عکس رو از همون هدیه ی بی نظیری؛ که، از خودتون دارم و یکی از بهترین کارهایی بود؛ که، زحمتشو اینجا کشیدید؛ یعنی، "اجاره نشین ها" برای اینجا گرفتم:

5. راستی، کسی اسم بازیگر دارای لهجه ی مشهدی رو می دونه؟
ناگفته نماند بیشترین امیدم به جواب گرفتن خود شمایید و "بابک" خان.

6. متأسفانه اون بازیگری رو، که توصیف کردید، به یاد ندارم؛ اما، مطمئنم برای خیلی ها آشنا باشه.
"عباس محبی" هم بود؛ که، طبق معمول با لهجه ی لُری و "جان علی" صحبت می کرد.

7. کلاً گروه "سیمای اقتصاد ما" گروه ساده؛ اما، خوبی بودن؛ که، سال های سال ملت رو سرگرم می کردن و برنامه ی پُرباری بود.

..................................

8. در مورد مجری "جنگ هفته"، خودم هم دقیقاً مثل شما بودم؛ یعنی، پرت شدم به سال های دور. مجری های خوبی داشتیم؛ بخصوص، از آقایون "پاکدل" و "طباطبایی" خیلی خوشم می یومد.

Emiliano

خواندن مشخصات فردي

پست من طرف 59 في الثلاثاء أكتوبر 02, 2012 8:12 am

Emiliano نوشته است:

3. علاوه بر اسامی ای؛ که، نام بردید، یه چهره ی دیگه رو هم خیلی دوس داشتم؛ که، نقشش تو این سال ها اون قدر کمرنگ شد؛ که، به صفر رسید:
آقایی؛ که، با لهجه ی مشهدی صحبت می کرد و توی "آپارتمان شماره ی 13" نقش زی زی رو داشت و "جمشید اسماعیل خانی" راه به راه بهش تیکه های ناجور می نداخت (عکس زیر):

امیر جان بازیگری که عکسشون رو قرار دادی، "ناصر لقايی" هستند :

http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?Id=138112250541

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100867090136

.
.
.

من راستش از این تبادل نوستالژیک خاطرات که بین ما بچه ها
در این فروم رویایی هست، بسیار بسیار لذت میبرم. حتمن بیاد دارید که
در نوروز ۱۳۶۸ که اولین جشن نوروز بعد از ۱۰ سال بود که جنگی دیگر در کار نبود،
سریال طنز و زیبای "ازدواج پر ماجرا" نشان داده میشد که
ساخته ی "منوچهر پور احمد (برادر کیومرث پوراحمد)" بود و زنده یاد "جواد خدادادی"
هم همانند همیشه، با آن طنز زیر پوستی که در فن بازیگری اش بود،
ایفای نقش میکرد (نقش پدر دختر مورد خواستگاری رو داشت که در اصل کارش تزریقات بود،
اما برای اینکه آبرویشان جلوی خانواده ی داماد نرود!، میگفتند که دکتر هست و ...).
البته در وبلاگ "فرهنگ مجموعه های تلویزیونی ایرانی"، نوشته شده که این سریال
در نوروز ۶۹ پخش میشده، و شاید زمان پخش دقیق آن، نوروز ۶۸ که من بیاد دارم نباشد.

بله، و اما یک یا دو سال پس از آن، نوروز با ماه روزه برخورد کرده بود،
و سریال مناسبتی کانال یک هم در همان حال و هوا ساخته شده بود. داستان جوانی بود
که از یک کشور خارجی پس از تحصیل به ایران و خانواده ی سنتی خود باز میگشت.
نقش آن جوان را "ناصر لقايی" که عکسشان را در بالا قرار دادی ایفا میکرد.
نام سریال را بخاطر ندارم، البته از سویی دیگر، گمان میکنم که "چراغ خانه" باشد،
که جمشید مشایخی و زنده یاد نادره خیرآبادی هم در آن بازی داشتند، شاید هم
نام دیگری داشته. امیدوارم شما و دوستان که بهتر از من بخاطر دارید،
در شفاف سازی کمک نمایید.

سلامت باشی.

-------

http://koodaki-nojavani.9forum.info/viewtopic.forum?t=24

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الثلاثاء أكتوبر 02, 2012 5:17 pm ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است. (السبب : اصلاح اشتباه تایپی)

59

پست من طرف محتوى إعلاني اليوم في 2:39 pm

محتوى إعلاني

صفحه 40 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه