کودکی و نوجوانی

جستجو
 
 

نتائج البحث
 


Rechercher بحث متقدم

المواضيع الأخيرة
Affiliates
free forum

کتابهاي گمشده

الجمعة سبتمبر 11, 2009 8:25 pm من طرف babak

سلام دوستان
گفتم برای این که چراغ اینجا هم روشن بشه یه تاپیک بزنیم که اونجا نداشته باشیمش
پیشنهاد می کنم اسم کتابهایی که داشتیم و حالا نداریم را اینجا بنویسم شاید یه جایی یکی داشته باشه و بتونیم تهیه یا معاوضه کنیم یا اگرنه با حرف زدن در موردشون بیشتر یادمون بیاد و دلمون یه کم خنک بشه!
من خودم بدجوری دلم برای این چند تا کتابم تنگ شده
1- زاغچه پهلو سفید: یه کتاب پاپ آپ متحرک بود در مورد یه کلاغ زاغی که با کمک بقیه حیوانات آش می پخت و دست آخر به بچه کلاغی که کمک نکرده بود آش نمی دادن.توی صفحه اولش زاغی خانم پشت میز آشپزخونه نشسته بود و با حرکت دادن صندلی های کنار میز بالهای زاغی خانم هم باز و بسته می شد.یاصفحه بعد که با کمک شما خرسه از چاه آب می کشید.(معرکه بود)
2- سرداری سورمه ای پشت و رو دوخته :داستان پسری که با تزار مسابقه قایم باشک می داد تا بتونه دخترش را بگیره فکر کنم یکی از بچه ها توی فروم خودمون نسخه انگلیسیش را گذاشته بود.
3- حیله همسر روباه: اولین کتابی که جایزه گرفتم از معلم دوم دبستان که خیلی برام عزیز بود (یادش بخیر خانم پارسایی)
4-پسرک چشم آبی نوشته جواد مجابی از انتشارات کانون: خیلی روی من اثر گذاشت گرچه نمی فهمیدم داستانش را ولی از مردم اون ده مخصوصا اون پیرمرده خیلی ترسیدم(کانون هم بعضی وقتها کارایی می کرد ها!)
5- سرزمین خوشبختی(یا اسمی شبیه به این):یک کتاب مصور 8 صفحه ای با قطع بزرگ(رحلی) که شخصیتهاش حیوان بودن(تا جایی که یادمه سگ) و در یک سرزمین عین بهشت زندگی می کردن درختهای کالباس و سوسیس ،دریاچه های نوشابه و... این سرزمین سه جور گاو داشت.گاوهای سفید شیر میدادن،گاوهای قهوه ای شیر کاکائو و گاوهای سیاه قهوه! یادمه آخرش همشون از اون سرزمین پرتاب شدن بیرون.
6-عصای خودکار:از داستانهای دیسنی بود گمانم.پروفسوری که یه عصا اختراع می کرد که سوارش بشه و بپر بپر کنه و بعدش اختیار عصا از دستش خارج میشد.کاراکترهاش عین گوفی و دانلد و میکی بودن.
7- گربه فراموشکار:یه جمله اش کامل توی ذهنم مونده که توضیح حواس پرتیهای گربه بود:"سوپش را می خورد و نانش را می نوشید"همش فکر می کردم کجای سوپ خوردن غلطه؟
8- یه داستان از جانی و سوفی که توش پیله های پروانه را از جنگل میاوردن و نگهداری می کردن اون جا اولین بار کلمه شفیره را دیدم.
9-سیخونک: داستان یه جوجه تیغی بود .همین ازش یادم مونده
10-قصه های مردم آسیا برای کودکان همه جا: از کانون بود و داستانهای قشنگی داشت.دلم چقدر سوخت برای اون پسره توی داستان "تپه چرا قرمز است".حاکم نامرد!
11- یه کتاب شعر روسی که ترجمه بود و گمانم از انتشارات رادوگا یا پروگرس.شعرهایی در مورد بازیهای بپه ها که مصور بود و رنگی،گمانم یکی از شعراش "آن مان نباران، دو دو اسکاچی، انی مانی کلاچی بود" این صفحه اش عشق دختر همسایه مون بود و من اون صفحه ای را دوست داشتم که اینها مثلا کشتی دزدهای دریایی درست کرده بودن با صندلی و ملافه و این حرفا.

12- یه کتاب در مورد پلیکان ماهی خوار :نقاشی صفحه هاش آبی و تک رنگ بودقطعش هم باریک و افقی تقریبا به اندازه a5
خوب بچه ها از این کتابها سراغی دارین؟
کسی از اینها که گفتم سراغی داره؟

cheers

تعاليق: 149

احصائيات
تعداد کاربران ثبت نام شده: 2789
جديدترين کاربر ثبت نام شده: روح ا... نژاد بیگلری

تعداد موضوعات ارسال شده توسط کاربران سايت: 8547 في 20 موضوع
كساني كه Online هستند
در مجموع 9 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 9 مهمان :: 1 روبوت الفهرسة في محركات البحث

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]


بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 206 و در تاريخ الإثنين ديسمبر 01, 2014 5:36 pm بوده است.